Sport 2024. 09. 17.

148 kerékpáros versenyzett az idei PIKO-BIKE MARATONON

13. alkalommal, 2024 szeptember 8-án rajtolt el az immár hagyományossá vált PIKO-BIKE MARATON kerékpárverseny. Ismét az Apáli étterem nyújtotta a rendező PIKO-BIKE sportegysületnek a hátteret, a résztvevőknek pedig a kellemes környezetet a sporteseményhez. Három külöböző pálya állt a 148 résztvevő részére, így mindenki megtalálhatta a kedvének, tudásának és erőnlétének a legmegfelelőbbet.

Először a vérbeli versenybringások vágtak neki az 57 kilométeres RACE távnak. A következő ROAD pálya 47 kilométer hosszú volt és bármilyen típusú kerékpárral lehetett teljesíteni. Terepbringásoknak, gravelosoknak és e-bike bicikliseknek volt kijelölve az 50 kilométeres MTB pálya, amely részben a vágparton, mezei utakon és kanálisok mentén vezetett.

Mindhárom pálya rajtja után egy kis szünet következett majd 11 órakor elrajtolt a Szlovák kupa GRAVEL NyNa CUP 2024 harmadik fordulója. Ezen a futamon a nemzetközi kerékpár szövetség (UCI) licencével rendelkező versenyzők értékes pontokat gyűjtöttek be az öszetett versenybe.

Minden távon korcsoportonként lettek kiértékelve a leggyorsabbak, akik egyedi érmeket és oklevelet vehettek át. A PIKO-BIKE MARATON-on különdíjat kapnak a legfiatalabb és legidősebb résztvevők is. A legfiatalabb 7 éves Bujna Márton volt, aki a 47 km-es távot tekerte le, a legidősebb résztvevő pedig a 87 éves Csaplár Árpád volt. Ő az idén a leghoszabb, 57 kilométeres távot választotta.

Az eredményhirdetést tombola követte, ahol számos díj mellett a fődíj egy KROSS márkájú kerékpár volt.
Fotóalbum a 13.PIKO-BIKE MARATON FB-oldalán található.