Kutyamosó létesült a hetes lakótelepen
Kutyamosó létesült a hetes lakótelepen, az ottani kutyafuttató területén. A kutyusok számára kifejleszett kád szponzori segítséggel jött létre, a támogatók közt találhatjuk a KOMVaK, Komárom Város, a KN Smart Servis-t, valamint a „4 štvorlístky” polgári társulás nevét is.
A kutyamosó önkiszolgáló módon működik, azaz a gazdik most már nem csak a otthonukban tudják megtisztítani kedvenceiket, hanem a lakótelep blokkjai közt, a szabadban is. Legnagyobb előnye, hogy megkíméli az ebtartókat az otthoni fürdőszoba takarításától, a szőrtől eldugult lefolyóktól és a kád megkarcolásától.
Komáromban 1811-en fizetnek kutyaadót (közülük azonban többen több kutyát is tartanak). A kutyák száma a családi házakban 1636 (74,1%), a lakásokban pedig 570 ebet tartanak nyilván. Összes hivatalosan regisztrált kutya Komáromban 2206 (37% ebből adókedvezményes, azaz 65 év feletti a gazdája).