Sport 2023. 04. 04.

A fiatal komáromi bokszoló, Peter Stanček második lett a Szlovák Bokszliga 5. forduláján

A komáromi Spartak Ökölvívó Klub fiatal bokszolója, Peter Stanček kiváló eredményt ért el a Szlovák Bokszliga 5. forduláján, amelyre 2023. április 1-2-én került sor, Galántán. A kétnapos tornán 40 klub 170 ökölvívója vett részt Szlovákiából, Csehországból és Magyarországról.

Győrfi Roderik és Sárközi János edzők a komáromi klub tíz, aktív ökölvívója közül egy, a bajnokság kritériumainak megfelelő bokszolót jelöltek ki a versenyre. A komáromi klubot így az idősebb serdülők közé tartozó Peter Stanček (86 kg) képviselte.

A szombati sorsolás után egy fiatal magyar bokszoló, Szilvási Denisz lett Peter Stanček ellenfele. A 2:1 arányú ponteredmény után P. Stanček nyert, ezzel pedig tovább jutott a döntőbe.

A döntőben Mezei Erik volt az ellenfele a BC Pőcz Egyesületből. A rendkívül kiegyenlített mérkőzésen ökölvívónk 2:1-re kikapott – ezzel pedig megszerezte a második helyet a tornán.