Város 2017. 07. 03.

A két komáromi világbajnok sportlövőt köszöntötték

Szenzációs világcsúccsal győzött Péni István, Vas Péter és Pekler Zalán a férfi kisöbű szabadpuska 50 méteres 3×40 lövéses számának csapatversenyében a Suhlban rendezett junior sportlövő-világbajnokságon. A sportolókat dr. Molnár Attila polgármester a Városházán köszöntötte.

Ahogy azt korábban a kemma.hu is megírta Péni István, Vas Péter, Pekler Zalán alkotta trió 3512 kört ért el, 31 körös, óriási fölénnyel lett világbajnok a második és harmadik helyen végzett horvát és finn csapat előtt. Az új világcsúcs 8 körrel adta át a múltnak a kínai csapat 2013-as kimagasló eredményét.

A magyar puskások (aki közül Pekler Zalán és Vas Péter a komáromi Finomító SLK versenyzője) komoly bravúrt bemutatva jutottak be mindhárman az egyéni nyolcas fináléba. Péni 1179 körrel a legjobb volt a mezőnyben, míg Vas Péter 1167 körrel a hatodik, Pekler Zalán pedig 1166-tal a hetedik legjobb eredménnyel kvalifikálta magát a világ 8 legjobbja közé. A döntőben mindegyik versenyzőnknek hiányzott egy kis plusz a dobogóhoz, így Vas az ötödik, Péni a hatodik, míg Pekler a nyolcadik helyen zárta a számot.