Sport 2016. 09. 13.

Egy tradíció sikeres kezdete? – Battle of Comorra

Szombaton, 2016. szeptember 10-én a Komáromi sportcsarnok előtti parkolón került megrendezésre a Black CrossGym szervezése alatt a Battle of Comorra CrossFit verseny első évadja.

Nos akkor milyen is volt a „Csata“?
Szerencsére az időjárás a szövetségesünk volt és így végbe vihettük mind azt, amit elterveztünk. Pénteken nyilvánosságra hoztuk az első kör (WOD 1) gyakorlatait, csak azért is hogy a versenyzőknek egy kis ízelítőt adjunk, mire számíthatnak. Ez tartalmazott úszást, burpee-t (álló pozícióból fekvőtámasz-ba és vissza) és pistols-t (guggolás egy lábon). Az úszás és a pistols általában nem tartoznak a CrossFit atléták kedvencei közé és ezért a reakcióik is erre utaltak. Nyolc perc ált a versenyzők rendelkezésére, hogy három kört teljesítsenek.

Ezután az egész mezőny áthelyezkedett a sportcsarnok előtti parkolóba ahol már várta őket a felállított konstrukció és a soron következő gyakorlatok. A második kör (WOD 2) célja hat perc alatt a lehető legnagyobb súlyt szakíttásal fej fölé helyezni (snatch) és ezzel a súllyal két guggolást végrehajtani.

4

A harmadik kör (WOD 3) nyolc perces gyakorlat volt itt a medicin labdát húszszor kellet guggolásból felállva a magasban lévő célra feldobni ezután pedig a konstrukció rúdján kapaszkodva húszszor a lábujjakat a rúdhoz emelni. Minél több kört ért el a versenyző, annál több pontot kapott.

Innen már csak a legjobb 12 férfi, ill. a 6 legjobb női versenyző folytathatta a csatát. Következett a negyedik kör, amelyben a döntő-be való jutásért fojt a harc. Ismét nyolc perc ált a versenyzők rendelkezésére mialatt 10-10, 9-9…. egészen 1-1 holthúzás (felállni egy nagy súllyal) ill. american swing (a kettlebell-t hinta mozdulattal a fej fölé helyezni) gyakorlat kombinációt kellet végbevinni.

Végezetül maradt a legjobb hat férfi és hat nő, akik a döntőben találkozhattak „Heavy Fran“-nel. Ez valójában 150 dupla kötél átugrás, 21 thrusters (súlyt guggolásból fej fölé helyezni), 21 húzódzkodás, 100 dupla kötél átugrás, 15 thrusters, 15 mellkas a rúdhoz húzódzkodás, 50 dupla kötél átugrás, 9 thrusters, 9 rúd fölé való húzódzkodásból ált össze. Természetesen annak ellenére, hogy a ismétlések száma csökkent a súlyokat emeltük.

10

Végeredmény:
Nők: 1. Lucia Kršková (CrossGym Bánovce), 2. Lucia Račková (FitCamp Drieňová, Bratislava), 3. Diana Molnárová (CrossGym Core Šamorín)
Férfiak: 1. Ľudovít Czókoly (Red Royal Gym Nitra), 2. Pavel Frajdt, 3. Jakub Koblíček (mindketten Brick House Gym Lučenec)
Az erős mezőnyben a Komáromiak sem maradtak szégyenben, legjobban Eva Sýkorová kiváló 4. helyezést érte el a nők közt, férfiak közt pedig Gabriel Brúder 18. lett.

Úgy gondolom ez egy sikeres nap volt, amit semmi sem igazolja jobban, mint a résztvevők reakciói. Íme, egy kis ízelítő:
„Köszönöm szépen! Nagyon-nagyon élveztük a versenyt, színvonalas volt, szuper szervezés, gördülékeny levezetés és hangulat csúcs-szuper, kedves, segítőkész Mindenki!!! Biztos, elmegyek jövőre is!“
„Köszönjük még egyszer is! Nagyon élveztem a versenyt.“
„Tökéletes akció Erik és társaság! Emelem kalapom a szervezésért!”
„Nagyon szépen köszönöm! Köszönöm a szuper tapasztalatot és a csodálatos versenyt! Tökéletes és kidolgozott volt, a szervezési része és a gyakorlatok is! Örültem, hogy részt vehettem és kipróbálhattam egy igazi CrossFit versenyt!!! Köszönöm!“
„Egy élmény volt, le a kalappal előttetek, szuper volt az egész szervezés, mindem.“
„Maga a verseny hihetetlenül szuper volt. A magyar versenyek hangulatban és szervezésben sehol sincsenek ehhez képest. Nem lett agyon hirdetve, ettől függetlenül sokan jöttek megnézni és szurkolni. A hangulat óriási volt…“

Forrás: komaromonline.sk – Ž. T.

1 2 3 5-1 6 7 8 9 11-1