Sport 2024. 07. 15.

Európa-bajnok lett Bartalos Anna úszásban – az észak-komáromi lány magyar színekben versenyez

Iskolánk tanulója, Bartalos Anna Bíborka (8.a) csodálatos eredményeket ért el a július 12-14 között, Bécsben megrendezett Ifjúsági Nyíltvízi Európa Bajnokságon” – olvasható az észak-komáromi Munka Utcai Alapiskola FB-oldalán.

A nyolcadikos Anna a Magyar Úszó Szövetség égisze alatt versenyez. Társaival – Nagy Napsugár, Huszti Márton és Kárpáti Máté – már a verseny első első napján ezüstérmesek lettek egyéniben. Kárpáti Máté és Nagy Napsugár 7,5 km-es távon, Nagy Napsugár és Huszti Márton pedig 5 km-es távon állhattak a dobogó második fokára.

A verseny harmadik napján a négy ezüst-érmes fiatal összeállt, és váltóban versenyzett. Egy csapatként már hatalmas, 48 másodperces előnnyel Európa-bajnokok lettek!

Méltó módon zártuk a bécsi junior nyíltvízi Eb-t! Az első nap egyéniben ezüstérmeket szerző kiválóságaink egy csapatként már mindenkit lesöpörtek a váltóversenyben: Nagy Napsugár, Bartalos Anna, Huszti Márton és Kárpáti Máté hatalmas, 48 másodperces előnnyel lett Európa-bajnok!!!
Hajrá, magyarok! – írja a Magyar Úszó Szövetség a FB-oldalán.

„Anna az első napon remek úszással ezüstérmet nyert a 14-15 éves korosztály mezőnyében – olvasható az iskola bejegyzésében – majd a harmadik napon következett a 4x1500m mix gyorsváltó, ahol Anna a váltó második tagjaként ugrott a vízbe, harmadik helyen kapta a váltást, amit a célba érkezéskor felhozott az 1. helyre. A csapat együttes erővel megszerezte az Európa Bajnok címet.”

Az észak-komáromi diáklány, Anna ezzel kivívta magának mind az 5 km-en, mind a váltóban a Junior Világbajnoksagon való szereplés jogát, amit szeptember 6-8. között rendeznek Olaszországban, Szardínián.