Sport 2014. 04. 10.

Harminchárom óra alatt 283 kilométert futott

Szőnyi Ferenc neve hallatán mindenkinek az emberfeletti teljesítmény jut az eszébe. Legutóbb sem volt ez másképp, hiszen Feri másodikként ért célba az ultra Milano-Sanremo futóversenyen. A táv ezúttal 283 kilométer volt. Ezt a felfoghatatlan utat 33 óra 16 perc alatt teljesítette. A kerékpárosok körében ez a megmérettetés ismert, de a futók számára most rendezték meg először.

A meghíváson alapuló verseny garancia volt arra, hogy valóban csak a legjobbak induljanak el. Negyvenheten álltak rajthoz, de a célba már csak tizenheten futottak be. A tájékozódás, a szervezés hiányosságaiból kifolyólag sok időt elvett, Feri mégis úgy érzi, hogy ez volt az egyik legjobban sikerült versenye. Az eredményt jól összeállított csapatának köszönhette, amelynek tagja között ott volt Horváth György és Wildhoffer Zsolt is.

– A legkalandosabb maga az út volt, hajnali 5-kor indultunk, a Pó folyó mentén kis településeken haladtunk át. Az első 100 kilométert 9 óra 10 perc alatt teljesítettem. A legnehezebb rész az Appennineken át vezetett, magashegyi környezetben. A hágóra este értem fel, majd a harmadik szakasz következett a tengerparton át – nyilatkozta Szőnyi.

Ha valaki szeretné elképzelni, hogy mekkora is a 283 kilométeres táv, akkor gondolja el, hogy Komáromtól kellene Debrecenig futnia, megállás nélkül. Erre csak futással nem lehet felkészülni, a fizikai erőnlét mellett a mentálisan is a csúcson kellett lenniük a versenyzőknek.

Az ultra Milano Sanremon három magyar indult, Szőnyi mellett Kulcsár András és Lubics Szilvia, aki a nők között elsőként ért célba. A komáromi Iron Man ezzel a második helyezéssel megtartotta fogadalmát, hiszen visszaállította a magyar ultrafutó férfiak becsületét.