Jó hír: folyamatosan javul a kis Andrew Áron állapota

Tavaly télen Észak-Komáromban viszonylag nagyszabású gyűjtést indítottak a 11 éves Andrew Áron külföldi műtétjéhez, és az azt követő győgykezeléshez. Nos, jó hírrel szolgálhatunk: a sok jó lelkű adakozónak köszönhetően a kisfiút sikeresen megműtötték, és egyre javul az állapota – ÍRJA A Ma7.
Áron születésekor súlyos genetikai betegséget állapítottak meg, amelyet sajnos tetőzött egy orvosi műhiba. Sokáig mozogni sem tudott – azonban szülei többféle kezelésre és gyógytornára hordták őt, amelynek köszönhetően folyamatosan javult az állapota. Mire iskolás lett, már tagja lehetett a Komárom Ifjúsági Néptáncegyüttesnek.
Azonban ahogy elkezdett kamaszodni és hirtelen növekedni, az izmai nagy mértékben letapadtak – olyan mértékben, hogy Áron lassan kerekesszékbe került volna. Az izmok felszabadítására egy speciális műtétre volt szükség, amelyet legközelebb a spanyolországi Barcelonában végeznek. A műtét mintegy 5 ezer euróba, az intenzív rehabilitáció pedig egy hétre 2,5 ezer euróba kerül, amelyhez a szlovákiai egészségbiztosító egy centtel sem járul hozzá. Ennek a pénznek az összegyűjtéséhez kérték a szülők a jószándékú adakozókat.
A széleskörű összefogás gyümölcsözött: összejött a szükséges pénz, januárban sor kerülhetett a műtétre, februárban pedig az első intenzív, kéthetes pöstyéni gyógykezelésre.
„Miután a jószándékú adakozóknak köszönhetően gyorsan sikerült összegyűjtenünk a barcelonai műtét árát, a fiunkkal ketten elrepültünk Spanyolországba, a férjem pedig a lányunkkal idehaza maradt – mesélte az anyuka a Ma7-nek. – Az operációt január 15-én másfél óra alatt elvégezték. Az orvos 14 helyen metszette be a testét, nem csak a lábfejét, hanem a hátát és a karjait is, ekképp felszabadította a hirtelen növekedése során letapadt izmait.” Pár nap múlva hazatérhettek – kerekesszékben.
Ahhoz azonban, hogy Áron ismét megtanuljon járni, két hétre beköltözött a pöstyéni ADELI Medical Centerbe. Itt nagyon kedves, tapasztalt szakember-csapat irányításával a kerekesszékét járókára váltotta, majd azt is elhagyhatta. A program második, kéthetes szakaszára majd májusban kerül sor – Áron addig otthon tornázik, hogy az izmai mozgásban legyenek, és le ne tapadjanak ismét.
Itt azonban még nincs vége a történetnek: majd csak a nyáron derül ki, szükséges-e újabb spanyolországi műtét. „Meglátjuk, hogyan lesz tovább – mondta el az édesanya. – Az biztos, hogy ennek az idő- és pénzigényes folyamatnak még nincs vége. Mindegyik pöstyéni gyógykezelésért mintegy 5 ezer eurót kell fizetnünk.”
Mindenestre nagyszerű hír, hogy Áron állapota javulást mutat. Orvosi javaslatra fokozatosan, óvatosan ismét elkezdheti gyakorolni a tánclépéseket, azzal a feltétellel, hogy mihelyt nagy fájdalmat érez, le kell állnia.
A család minden jószívű adakozó támogatását hálásan köszöni: „Csodálatos emberek vannak, megható számunkra a széleskörű összefogásuk. Nagyon gyorsan meglett a szükséges pénz, miközben sok feledhetetlen, szép pillanatban is volt részünk. Például akadt olyan óvodás kissrác, aki a kis zsebpénzét hozta el a fiunknak azért, hogy meggyógyuljon”.