Sport 2013. 05. 16.

Már 2:0-ra vezet a döntőben az MBK Rieker

Tegnap este került sor a kosárlabda extraliga döntőjének második összecsapására. Az első mérkőzést a komáromi kosarasok hazai közönség előtt könnyedén behúzták. Ezúttal idegenbe látogattak, a pozsonyi Inter csarnokába.

Már az első negyedben kemény csata indult, mindkét oldalon fegyelmezett védekezéssel. Fej-fej mellett haladtak a csapatok, néhány pontos különbségek ingadoztak. Az első játékrész hajrájában a hazaiak voltak eredményesebbek, öt pontos (21:16) előnyt tudtak kiharcolni.

MBK

A második negyedben a komáromiak másfél perc alatt felkapaszkodtak (23:23), majd néhány perc kiegyenlített küzdelem után a hazaiak előnye kezdett duzzadni. Az Inter a második negyed 9. percében már 11 ponttal (43:32) vezetett, és a félidei pihenőre is kilenc pontos (43:34)maradt a hazai előny.

A harmadik negyed elején a vendégek tartották a lépést, majd a Rieker-legénység elkezdte ledolgozni a lemaradását. A különbség négy pontra (48:44) csökkent, azonban az utolsó percekben a hazaiak újra 9 pontosra (58:49) tornázták fel a vezetésüket.

A drámai pillanatok az utolsó játékrészben jöttek. Először még az Inter volt eredményesebb, majd ezután a komáromi csapat egy teljesen más fokozatra kapcsolt. Két perccel a végső sípszó előtt már döntetlen (69:69) volt az állás. Az utolsó perc küzdelmeit a komáromiak bírták jobban, négy pontos vezetésre tettek szert, amit Tucker hármasa az utolsó másodpercekben egy pontra (72:73) csökkentett. A győzelmet viszont már nem tudták elvenni a komáromi csapattól.

A komáromi oldalon Kozlík remekelt, aki 18 ponttal volt a legeredményesebb játékos.

Inter Pozsony-MBK Rieker Komárom 72:73 (21:16, 22:18, 15:15, 14:24) -állás 0:2

Az Inter-játékosokra jellemző cselekedetre is sor került, miszerint a meccs végén nem nyújtottak kezet a komáromi kosarasoknak. Hiába, a fair play hívei: ezzel is ékesen bebizonyították.

A négy győztes meccsig tartó döntő harmadik összecsapását szombaton rendezik Komáromban. Sporttörténeti siker körvonalazódik, így buzdítsuk a Rieker-legénységet, hogy Jókai városába vándoroljon a serleg. 1,2,3!

(bumm nyomán, ha, fotó: T. Kottra)