Sport 2014. 04. 28.

Nem várt súlyos vereség a KFC stadionban

A régióbajnokság 23. fordulójában a KFC csapata szombaton a Negyed együttesét fogadta hazai pályán. Az előzetes jelek azt mutatták, hogy a komáromi csapat felszálló ágban van, de ez a mérkőzés másról tanúskodott.

A vendégek az első helyzetükből vezetést szereztek, amire még Kóša néhány percen belül válaszolt is, ám a továbbiakban a negyediek kihasználták mindkét helyzetüket a félidőben, míg a másik oldalon néhány lehetőség kimaradt, ezzel el is dőlt a mérkőzés.

A második játékrészben a vendégek rontották a helyzetkihasználási statisztikájukat, mert a félidő elején elpuskáztak 2-3 ordító helyzetet. A komáromi csapat nem sokat tudott mutatni támadásban, látszik, hogy a szélekről hiányoznak játékosok. A mérkőzés vége felé ugyan voltak komáromi helyzetek, de gólt ismét Negyed szerzett, ezután voltak még hazai ziccerek, de vagy a vendég védők vagy a kapus mentett.

Megérdemelt vendég győzelem született, a negyediek céltudatosabban, labdabiztosabban, pontosabban játszottak Komáromnál.

KFC Komárno – FC Neded 1:4 (1:3)

Gólok: 22. Kóša Tamás – 16. min., 28. min., 45. min., 73. min.
Sárga lap: Nagy József, Rapčan Tomáš, Szórád Csaba