Sport 2014. 09. 22.

Rakétarajtot vettek a Spartak röpisei

A Spartak Komárom röplabdaklub a szombati első fordulóban váratlanul legyőzte a jelenlegi bajnok Humenné csapatát, majd vasárnap a trencséni csapat otthonában diadalmaskodott.

Ki számított ilyen eredményre?! A Spartak VKP Komárom az első évfolyamba magasabb ambíciókkal és megerősített csapattal lépett, na, de rögtön az első fordulóban nyerni a bajnok ellen?
A Spartak a mérkőzést agresszíven, kiváló támadójátékkal kezdte és ehhez az egész mérkőzés alatt tartotta magát. Humenné csapata velük ellentétben kínlódott, számos hibát elkövetett, ami az első szettjükbe került, amit a Spartak 25:21-re nyert meg. A második szett sokkal egyértelműbben zajlott és a komáromiak 25:14-re megnyerték. Ezután a bajnok teljes sebességre kapcsolt, megmutatta erejét és azon dolgozott, hogy visszafordítsa a meccs számára kedvezőtlen alakulását. Megnyerték a harmadik szettet, ám végül a Spartak több játékot mutatott, és 25:21 arányban megnyerte a negyedik szettet.
Komáromban így hatalmas meglepetés született, ami a komáromi fiúknak még több önbizalmat és erőt ad a következő megmérettetésekhez. A mérkőzést felvételről megnézhetik a TVCOM.cz honlapon.

Spartak VKP Komárom – ŠK Chemes Humenné 3:1 (21, 14, -14, 21)
Visszhangok a mérkőzés után
Oravec Daniel (Komárom): „Az első fordulóra minden összejött, amit csak kívánhattunk. Az új csapattal legyőztük a szlovák bajnokot. Az első két szettben mindent betartottunk, amiben megegyeztünk, az ellenfelet beszorítottuk, elkerültük a hibákat és minden sikerült, kihasználtuk előnyeinket. A harmadik szettben az ellenfél kockáztatott a szerválásban és főleg a jó sáncolással simán nyerte a szettet. A negyedik szettben minden labdáért megküzdöttünk. Gyakorlatilag addig, amíg az állás 20 volt, mert aztán jó blokkolással és minőségi sáncolással sikerült az ellenfelet lenyomni és elkönyvelni Komárom első győzelmét a szlovák bajnok felett.”

Vlkolinský Richard, Humenné edzője: „Úgy gondolom, hogy Komárom megérdemelten győzött, mert minden mutatóban, főleg a támadásban, jobb volt. Mi a támadásoknál szenvedtünk, 39 százalékos támadásarány nagyon gyenge ahhoz, hogy ma nyerjünk. Egy nagyon tapasztalt ellenféllel volt ma dolgunk. Játékosaink fokozatosan lendültek játékba, de a hazai csapat nem követett el annyit iskolás hibát, mint mi. Ez volt az idény első mérkőzése, bízom benne, hogy javulni fog a formánk. Tudtuk, hogyan lépünk ebbe a szezonba, de holnap vár ránk a következő meccs és most már arra kell összpontosítanunk.”

Vasárnap a Spartak Trencsénben lépett pályára.

COP Trenčín – Spartak VKP Komárno 1:3 (-17, 23, -11, -14)
89 perc, bírók: Kováč, Čuntala, 150 néző.