Sport 2014. 10. 07.

Száz százalékos a teljesítményünk!

Az elmúlt hétvégén röplabdásaink újabb két extraligás mérkőzést játszottak. Szombaton a távolabb lévő Ólublóra utaztak, ahol simán nyertek 3:0-ra, hogy hasonló módszerrel vasárnap legyőzzék Kassát is!

4. forduló, szombat: VKM Ólubló – Spartak VKP Komárom 0:3 (-20, -20, -21)

79 perc, játékvezetők: Andrejčák és Malík

A VKM Ólubló összeállítása: S. Lampart 4, Malachovský 10, Fecko 4, Lacek 3, Folvarčík 1, Kuchař 7, liberó Medrzyk (Nemergut 1, Buvalič 6, Matušovský 1). Edző: J. Senko.

A Spartak VKP Komárom összeállítása: Hollý 3, Demeter 14, Demčák 6, M. Patúc 6, Kišš 13, Pělucha 6, libero Ľ. Nemec (Z. Németh 2, Ferencz 0, Horník 1). Edző: D. Oravec.

Statisztikai összehasonlítás:

Támadások: 31:39
Blokkolások: 3:7
Közvetlen pontok feladásból: 3:5

A hazaiak egy újabb olyan meccsen van túl, amit olyan ellenfél ellen játszottak, aki az erős ötösbe sorakoznak és érmes helyezésre törnek. Az ólublóiaknál váltakoztak a szép és a kimondottan gyenge röplabdás teljesítmények, ami a komáromiak malmára hajtotta a vizet. A döntő pillanatokban a komáromiak el tudtak lépni 2-3 ponttal is, az előnyt a szett végéig megtartották és végül Ólublóról egyértelmű győztesként tértek haza, szett vesztés nélkül.

5.forduló, vasárnap: Spartak VKP Komárom – VK KDS Šport Kassa 3:0 (21, 17, 14)

65 perc, játékvezetők: Vaško és Novotný, 300 néző

A Spartak VKP Komárom összeállítása: Hollý 4, Horník 14, A. Patúc 13, Hinduliak 7, Kišš 1, Pělucha 9, liberó Ľ. Nemec (Z. Németh, M. Patúc 7, Ferencz 0, Demeter 1). Edző: D. Oravec.

A VK KDS Šport Kassa összeállítása: Maroš Sopko 2, Vokál 5, Savio 6, Škvarek 2, R. Németh 7, Kríž 5, libero Tokár (Gurňák 3, Nagy 4). Edző: R. Škvarek.

Támadások: 41:22
Blokkolások: 11:6
Közvetlen pontok feladásból: 5:6

A vendégek a leginkább az első szettben tudtak ellenállni, amikor 11:8-ra vezettek, de a komáromiak időben rákapcsoltak és megfordították az eredményt 15:14-re. A kitartó kassaiak úgy ragaszkodtak az ellenfélhez, mint a kullancsok, de a hazaiak jól fejezték be az első szett végét, így ez az ő zsákmányuk lett. A második szettben a komáromiak gyorsan megszerezték a vezetést – 16:8, majd 20:11, ami a játék ezen szakaszában a sikert jelentette. Az utolsó szettben a hazaiak feladata még egyértelműbb volt, amikor az 5:1-es kezdés után már csak tükröződött a jó játékuk. A vendégek ugyan ellenálltak, de ez a jó játékot nyújtó hazaiakra nem volt hatással és a döntő 21:11-es vezetés után már világ volt, hogy a 3:0-ás végeredmény mellett az összes pont Dél-Szlovákiában marad.

A jövő hétvégén a fiúkra megint nehéz hétvége vár. Szombat az ország másik végébe, Svidníkre utazunk, ahol 17 órás kezdettel az igazán ellenálló VK Sláviával lépünk pályára.

Vasárnap itthon az év slágere vár ránk. 18 órától ugyanis hazai pályán fogadjuk a jelenleg ötödik helyen álló TJ Spartak Myjava csapatát! Mindenkit szeretettel várunk, a fiúknak szükségünk van a segítségükre! Hajrá, Komárom!