Sport 2014. 06. 03.

Tűsarkúban is a komáromi Benyó Nikolett volt a leggyorsabb (videó)

A 19 éves komáromi Benyó Nikolett nyerte vasárnap a Pozsonyban megrendezett Eva High Heels Run futóverseny második évfolyamát, mely az Eurovea bevásárlóközpont előtt zajlott. A versenyzőknek ezúttal tűsarkúban kellett rajthoz állniuk.

„Csak pénteken olvastam erről a versenyről az újságban, és máris mentem tűsarkút venni” – mondta a célban a győztes, aki az Érsekújvári Atlétikai Klub versenyzője. Az indulóknak 130 méteres távot kellett lefutniuk. Az érmes helyezéseket elérőknek ez megközelítőleg 20 másodpercen belüli idő alatt sikerült.

futás fo 1

Az öteurós nevezési díjakból 765 eurós összeg folyt be, melyet Niku Abbatantuono gyalogló támogatására fordítják. A tehetséges, fiatal sportoló anyagiak hiányában nem tud megfelelően edzeni.

A győztes a fődíj mellett, mely 3 ezer eurós vásárlási utalvány volt, még egy teletankolt Hyundai i10 gépkocsit is kapott egy teljes heti használatra.