Uniós támogatással valósult meg az „Őrség vonzásában” című projekt
Az Őri Alapítvány 22.769.385 Ft támogatást nyert el a Társadalmi Megújulás Operatív Program „Kulturális intézmények részvétele a tanórán kívüli nevelési feladatok ellátásában” támogatási konstrukció keretében.
A projekt átfogó célja: az őrségi természeti, kulturális örökségi értékeken, hagyományokon nyugvó közoktatási korú humánerőforrás bázisának megalapozása, valamint nevelési-oktatási és kulturális intézmények hosszú távú együttműködésének kialakítása, valamint a lokális kulturális örökségi hozzáadott értékkel bíró értékek révén, az Őrségben. A projekt megvalósítási ideje: 2013. április 1. – 2014. április 30.
Az Őri Alapítvány az Őrség egyik legrégebbi és máig legaktívabban működő civil szervezete. 1993 óta kulturális és szociális célokért, az életminőség javítása érekében tevékenykedik tágabb környezetében. A Pünkösd 21 éve összekapcsolódott errefelé a Virágzás Napjai művészeti fesztivállal, a Hétrétország – A szerek és porták köztiválja pedig 2007 óta a Nyugat-dunántúli Régió kiemelt kulturális és örökségturisztikai rendezvénye. A helyi nyilvánosság ügyét szolgálta számos helyi lap kiadása és a Triangulum közösségi rádió. Az Őrségi TeleHáz 17 éve lát el közszolgálati funkciót, benne a felnőttképzés helyi hídfőállása, az őriszentpéteri Nyitott Tanulási Központ.
Az alapítványt az a felismerés késztette a 2013. április 1-jétől 2014. április 30-ig tartó projekt elindítására, hogy a kulturális értékekhez való hozzáférés lehetősége – vagy hiánya – alapvetően befolyásolja az eljövendő generációk beilleszkedését, társadalmi szerepvállalását, kreativitását, későbbi harmonikus életvitelét. Ennek érdekében hét oktatási intézménnyel kötött együttműködési megállapodást. Köztük volt két őrségi óvoda és két általános iskola (Bajánsenyén ill. Őriszentpéteren), továbbá egy-egy szombathelyi, zalaegerszegi és keszthelyi művészeti pedagógiai intézmény. Az őrségi gyerekek színházba, kiállításra, múzeumba utaztak – Szombathelyre, Zalaegerszegre, Pécsre, Budapestre – míg a városi intézmények tanulói az Őrségben töltöttek emlékezetes napokat, különböző tematikus táborokban.
A projekt keretében különböző projektelemek valósultak meg, melyeken a résztvevők interaktív és tájékoztató foglalkozássorozatok alkalmával zenepedagógiai célú ismeretterjesztést kaptak, elsajátíthatták az előadóművészet és a vizuális kultúra elméleti és gyakorlati alapjait, valamint zenei versenyeken és táborokon vettek részt.
(Mediawave Sajtó)