Sport 2016. 12. 05.

8 arany a 14 éves Bielik Kevinnek az országos bajnokságon

2016. december 2-4-e között Alsókubinban került megrendezésre a 13-14 éves úszók Rövidpályás Országos Bajnoksága. Szlovákia 47 klubjából a legjobb 200 úszó képviseltette magát az eseményen. Bielik Kevin (2002) a Delta klub Komárom úszója 8 versenyszámban állt fel a rajtkőre és 8 alkalommal elsőként ért a célba, persze az egyéni csúcsok sem maradhattak el.

dsc_2357-ret-1318

Így Országos Bajnoki címet szerzett 400 m gyorsúszásban, 1 500 m gyorsúszásban, 100 m mellúszásban, 200 m mellúszásban, 200 m pillangóban, 100 m vegyesúszásban, 200 m vegyesúszásban és 400 m vegyesúszásban . Ezzel az eredménnyel az összesített éremtáblázatban Kevin a fiúk között az első helyen végzett és a 400 m gyorsúszásával – 4:12.10 idővel a legmagasabb LEN pontszámot 596 pontot is ő szerezte meg. Így a Delta klub a dobogós első helyet tudhatja magáénak a 14 évesek korosztályában.

Edzője Knihár Mihály nagyon elégedett  a fiú teljesítményével, de még nagyon sok munka vár rájuk, hiszen Kevin ezzel a versennyel búcsúzott a gyermek úszástól és legeredményesebb úszóként csatlakozhatott a junior válogatott csapatába, ahol szintén bizonyítania kell a jövőben.

Emlékezzünk akkor vissza röviden Kevin gyermek úszására :

10 évesen még a nem hivatalos Országos Bajnokságokon összesen 12 aranyérmet szerzett és már itt megmutatta ellenfeleinek, hogy nem lesz könnyű dolguk vele.

11 éves korától összesen 63 Országos Bajnoki címet szerzett és 26 országos csúcsot döntött meg.

12 évesen mind a 17 egyéni versenyszámban korcsoportos ranglista vezető volt, amit eddig még Szlovákiában senkinek sem sikerült teljesíteni.

Szintén 12 évesen sikerült megdöntenie egy 36 éves országos csúcsot 100 m mellúszásban, amit Bukovský Igor tartott.