Sport 2013. 04. 13.

Az elődöntőben is simán menetel a Rieker

A pénteki nap folyamán került sor a kosárlabda extraliga komáromi érdekeltségű elődöntőjére.

A Rieker-legénység az iglóiakat fogadta. A hazai csarnok előnye és a lelkes publikum bíztatása mellett esélyt se adtak ellenfelüknek, és a vártnál nagyobb mértékben húzták el a szájukat.

kép

Miszerint az első negyedben már 12 pontos előny tudatában játszogathattak a fiúk, ami a félidőre már 26-ra nőtt. A harmadik periódus végén 82:50 világított az eredményjelzőn, ami a vendégekre nézve nem volt túlzottan reménykeltő. A záróban a hazaiak kicsit kiengedtek, eljátszogattak. A közönség vastapsa mellett fölöttébb simán húzták be a kötelezőt.

MBK Rieker Komárom – Igló 95:67 (35:23, 25:11, 22:16, 13:17) A párharc állása 1:0

A legeredményesebb hazai kosaras Stevens volt 20-al.

A másik elődöntőt ma rendezik, melyen Nyitra ellenfele a pozsonyi Inter lesz.