Sport 2014. 03. 17.

Fej fej mellett folytatódik a küzedelem

A kosárlabda extraliga rájátszásának második hazai mérkőzésén szombaton, a komáromi kosarasok nem tudták megismételni előző napi jó teljesítményüket. A negyedik mérkőzést a Nyitra csapata nyerte, így play-off sorozat állása 2:2.

A mérkőzést a vendégcsapat kezdte jobban, és hamar 10 pontos előnyre tett szert. A cipőgyáriak feléledtek, fokozatosan csökkentették a hátrányukat. Néha még az egyenlítéshez is közel kerültek. Kapkodó, sok hibával tarkított játék jellemezte az első félidőt, melyet a nyitraiak zártak jobban 6 pontos előnnyel.

A második játékrészben sem változott a játék képe. A Nyitra újra ellépett a hazaiktól, akik a mérkőzés hátralevő részében csak futottak az eredmény után. A nyitrai csapat ezúttal megérdemelt győzelmet aratott.

MBK Rieker Com-therm Komárno – Edymax SPU Nitra 69:80 (15:19, 18:20, 16:18, 20:23), a sorozat állása 2:2.

Bírák: Tomašovič, Gabara a Kovalčík, Büntetődobások: 26/19 – 20/16, faulok: 21 – 23, hármasok: 6 – 4, nézőszám: 800 .

Legtöbb komáromi pont: Bilič 14, Bjelica 10, Stojanov 10, Kovačevič 9 .

A két csapat ötödik mérkőzését Nyitrán játsza 2014. március 22-én 18 órai kezdettel.

(fotó: Karol Scholtz)