Sport 2014. 02. 10.

Gödörben a komáromi kosarasok?

A kosárlabda extraliga szombati 32. fordulójában az MBK Rieker COM-therm csapata Szvitre látogatott, ahol a hazaiakkal az aktuális táblázat 4. helyéért csaptak össze.

A vendéglátóknak a szezon eddigi eredményei alapján minden okuk megvolt, hogy elégtételt vegyenek a komáromiakon. A hazaiak kezdtek jobban, és az első negyed végére 12 pontos előnyre tettek szert, amit a folytatásban az MBK-sok csak csökkenteni tudtak.  A félidőt a szvitiek nyerték 42:37 arányban.

A mérkőzés folyamán mindkét csapat nagyon hullámzó teljesítményt nyújtott. A harmadik negyedet a hazaiak nyerték 13 ponttal, a záró felvonást pedig a cipőgyáriak 12-vel, és így alakult ki a 80:74 – es végeredmény a vendéglátó szvitiek javára.

A komáromiak már harmadik mérkőzésüket vesztették el zsinórban, és visszaestek a táblázat 5. helyére.

Iskra Svit – MBK Rieker Com Therm Komárno  80:74  (27:15, 15:22, 28:15, 10:22)

Legtöbb pont: Channels 19, McNeal 17, Knutson 14  –  Bilič 20, Hall 17, Joyner 12 .

A komáromiak legközelebbi mérkőzésüket Nyitrabányán játszák 2014. február 14-én 16.30 órai kezdettel.

(fotó: facebook BK Iskra Svit, RBG Style)