Sport 2014. 03. 15.

Heroikus küzdelem után komáromi győzelem

Küzdésből jeles! A Nyitrán nyújtott nagyszerű teljesítmény után, a péntek esti hazai pályán aratott győzelemmel a komáromi kosarasok megint egy lépéssel közelebb kerültek a középdöntőhöz.

A cipőgyáriak három perccel a mérkőzés vége előtt még tíz pontos hátrányban voltak a nyitraiakkal szemben. A vendégcsapat előnye behozhatatlannak tűnt, de az utolsó másodpercek történései megfordították az eredményt. Sparks kihagyott büntetői után a nyitraiak megzavarodtak, így három másodperccel a lefújás előtt Krsto Bjelica 69:69-re kiegyenlített! A sípszóig már semmi nem történt, következett a hosszabbítás.

A play-off sorozat második meghosszabbításából is a komáromiak kerültek ki győztesen. Kovačevič révén átvették a vezetést, majd Bjelica 74:71-re növelte a hazaiak előnyét. A nyitraiak hátrányukból már nem tértek magukhoz, mégha az utolsó támadást is ők vezethették. Nuhanovič hibázott, a cipőgyáriak győzelme véglegessé vált. A play-off sorozat állása 2:1 Komárom javára.

MBK Rieker Com Therm Komárno – Edymax SPU Nitra 77:76 hosszabbítás után (17:23, 20:15, 7:19, 25:12 – 8:7) – a play-off állása három mérkőzés után 2:1

Legtöbb pont: McElrath 16, Kovačevič 15 (5 hármas), Bjelica 12 – Jenkins 27, Sparks 21 (5 hármas), Lošonský 12
Büntető dobások: 16/12 – 11/7, faulok: 16 – 21, hármasok: 7 – 7, bírák: Ženiš, Pipíška a Lamoš, nézőszám: 600 .

(fotó: Karol Scholtz)