Sport 2016. 05. 06.

Ismételten remek sportversenyek a Selye János Gimnáziumban

Áprilisban, 27-én immár hagyományosan a nyitrai atlétikai stadion adott otthont az atlétikai verseny kerületi fordulójának. Több iskola versenyzője mérte össze tudását különböző versenyszámban.

Nagyon hideg időjárás, erős szél várta az atlétákat, ennek ellenére ismét bebizonyosodott, hogy a megfelelő felkészülés, kitartás és tapasztalat meghozta gyümölcsét – gimnáziumunk csapata nagyon sok érmet szerzett. Az eredmények magukért beszélnek! A lányok közül a legügyesebbek: Klučka Vivien futásban 800 és 1500 méteren a 2., Benyó Donát szintén 800 méteren a 2., Fazekas Anna és Macejko Dávid 400 méteren a 3., illetve Édes Lili 100 és 200 méteren a 3. helyen végeztek. Csóka Dávid második lett súlylökésben és Papp Cyntia magasugrásban lett negyedik.

Majd a Komáromi Napok keretén belül részt vettünk a Komárom–Komárno nemzetközi szabadidős utcai futóversenyen több korcsoportban, különböző távon. Mint minden évben idén is sok futásra éhes gimnazistánk állt rajthoz, melynek elsődleges célja az egészséges életmódra nevelés és egyben a versenyzési lehetőség biztosítása. Most is 67! diákunk képviselte iskolánkat. Szép eredmények születtek majdnem minden kategóriában. A 15-18 éves junior fiúk kategóriájában (5,5 km-en) második helyezett lett Kara Mátyás, aki tavaly szintén második volt, hatodikként ért célba Andruskó Zoltán és nyolcadikként kis prímós diákunk, Bóna Szilárd. A 15-18 éves junior lányok kategóriájában második lett Klučka Vivien és hatodik helyre futott be a nyolcosztályos gimnáziumból Laux Lea.

Gratulálunk az eredményekhez és sok sikert kívánunk sportolóinknak és felkészítő tanáruknak Diósi Viktornak!