Sport 2014. 03. 09.

Jó folytatás Nyitrán! 1:1 az állás

Kiegyenlítettünk! A komáromi kosarasok a negyeddöntő második Nyitrán vívott mérkőzésén megfosztották ellenfelüket a hazai pálya előnyétől. A küzdelmek Komáromban folytatódnak, ahol a cipőgyáriak két győzelemmel növelhetik továbbjutási esélyeiket.

Már az első mérkőzésen is megmutatkozott, hogy a nyitrai csapat legyőzhető. Szombaton a komáromiak bebizonyították, hogy komolyan gondolják az érmes helyezésekért folyó küzdelmeket.

A mérkőzésre nagyrészt a vendégcsapat fölénye volt jellemző, főleg Bilič, Bjelica és Kovačevič húzta magával a csapatot. Röviddel a lefújás előtt viszont a hazaiak vezettek két ponttal, de a komáromiaknak sikerült egyenlíteni. A hosszabbítás végén Bilič három pontot érő dobása után a cipőgyáriak örülhettek a győzelemnek.

EDYMAX SPU Nitra – MBK Rieker COM-therm Komárno  88:89  hosszabbítás után,  (22:22, 14:18, 30:26, 16:16, 6:7), a play-off állása két mérkőzés után 1:1 .

Komáromi pontszerzők: Bilić a Bjelica 19, Kovačevič 18, Hall 12, Joyner 10, Kozlík 6, Szabó 3, Stojanov 2 .