Sport 2014. 02. 17.

Nem sikerült a címvédés a Szlovák Kupában

A Szlovák Kupa idei sorozatában az MBK Rieker COM-therm férfi kosárlabda-csapata nem ismételte meg tavalyi nagyszerű sikerét. A negyeddöntőben még aránylag könnyen jutottak túl a Nyitrabánya együttesén, de a középdöntőben a nyitrai gárda már túl kemény diónak bizonyult. A küzdelmek a pozsonyi Hant Arénában zajlottak az elmúlt hétvégén.

A komáromiak negyeddöntőben vívott mérkőzésén a Nyitrabánya csapata nem bizonyult túl veszélyes ellenfélnek. A játék képe is a cipőgyáriak fölényét mutatta, bár játékukban itt-ott előfordultak kisebb-nagyobb megingások. A harmadik negyedben a nyitrabányaiak rövid időre még 2 pontos előnyre is szert tettek. Utána viszont már a komáromi gárda irányította a játékot, és megérdemelt győzelmet aratott.

MBK Rieker COM-therm Komárno – MBK Handlová 78:63 (25:15, 14:19, 15:13, 24:16)

Komáromi pontszerzők: Myles 14, Šoška 13, Szabó a Bilič po 11, Stojanov 9, Kovačevič 8, Marchyn 7, Joyner 4, Hall 1 .

A középdöntőre viszont a komáromiak már egy fáradtabb csapat benyomását keltették. Igaz két kulcsemberük, Hall és Joyner is sérülten léptek pályára, de ez kifogásnak kevés lenne. A csapat úgy egészében nem nyújtotta a tőle elvárható teljesítményt.  Az első félidő még a két csapat kiegyenlített küzdelmét hozta, de a második játékrészben már a nyitraiak hengereltek és megérdemelt, nagyarányú győzelmet arattak a komáromiak felett.

Nitra – MBK Rieker COM-therm Komárno   94:73  (24:22, 24:20, 24:18, 22:13)

Komáromi pontszerzők: Hall 20, Joyner 16, Myles 11, Bilič 9, Kovačevič 5, Marchyn 4, Stojanov és Šoška 3-3, Szabó 2 .

A Szlovák Kupa döntőjét a Nyitra és a Szvit együttese vívja majd.