Sport 2014. 09. 30.

Nyitra felett is győztünk!

Múlt szombaton a komáromi röplabdások hazai pályán fogadták Nyitra csapatát és a mérkőzés végén a 3:1-es győzelem után újból teljes pontszámot írhattak a számlájukra!

Spartak VKP Komárom – VK Ekonóm SPU Nyitra 3:1 (25:19, 21:25, 25:17, 25:23)

115 perc, játékvezetők: Sarka a Juráček, 350 néző.

Spartak VKP Komárom összeállítása és gólok: Hollý 5, Horník 24, Hinduliak 5, Patúc A. 22, Kišš 11, Pělucha 8, liberó Nemec Ľ. (Demčák 0, Demeter 0, Százvai 0). Edző: Oravec D.

VK Ekonóm SPU Nyitra összeállítása és gólok: Porubský 6, Sťahuliak 19, Ludha 10, Marciš 1, Galandák 6, Hoďák 10, liberó Hláčik (Mečiar 3, Valent 0, Mészároš 4). Edző: Chudík R.

Komárom és Nyitra statisztikai összehasonlítása

Támadások: 52-41

Blokkolások: 11-9

Közvetlen pontok feladásból: 12-9

A bevezető szettben Nyitra csapata 3:0-ra vezetett, de a hazaiaknak sikerült 10:10-re egyenlíteniük és ettől a pillanattól kezdve a hazaiak megkapaszkodtak és kellő előnyt szereztek ahhoz, hogy sikeresen zárják a fontos első szettet. A másodikban a vendégek megint jól csípték el a kezdést és 5:2-re vezettek, de volt az állás 12:9 is. Komárom ezután 16:16-ra egyenlített, de a játék eredménye a szett alatt nem fordult a javukra, mivel a nyitraiak új erőre kaptak és 23:18-as állásnál már nem engedték ki kezükből a második szettet. A harmadik felvonásban a komáromiak kihasználták az ellenfél pontatlanságait és egészen 5:1-re vezettek, amikor a meccset 20:14-es állásnál is irányították, könnyen átvették a szettgyőzelmi vezetést, 2:1. A negyedik szett drámaira sikerült. Először a hazaiak vezettek 5:2-re, de a vendégeknek sikerült megfordítaniuk az állást 7:5-re, hogy a hazaiak újra visszavegyék a vezetést, 16:13. De még semmi sem dőlt el, mert volt 23:23 is a meccs állása. Erősebb idegei azonban a hazaiaknak voltak, akik végül a 3:1-es szettgyőzelemnek örülhettek.

Oravec Daniel (Komárom edzője):

„Tudtuk, hogy Nyitra csapata már Ludhával lép pályára és teljesítményük növekedni fog. Az a kép, amit Eperjes ellen játszottak az első fordulóban biztosan nem a legjobb formájuk volt. Ma megmutatták, hogy egy jó és minőségi csapat, mely minden ellenfelét megkínozza majd az első liga első ötjéből, ha ezt mondhatom így képletesen. Azt gondolom, hogy a táblázatban előbbre fognak lépni. Én szorítani fogok nekik, hogy minden ellenfelük ellen sikeresek legyenek, kivéve minket. Minket ma a minőségi sáncolásaikkal szorítottak sarokban, nekünk továbbra is dolgoznunk kell a feladások fogadásán, még akkor is, ha ez időben nincs belőle sok. El kell ezt fogadnunk, és azt is, hogy ha az ellenfél valamit megmásít, akkor ahhoz igazodni tudjunk, főleg az ilyen ellenfélnél, mint amilyen ellen ma léptünk pályára.”

Chudík Rostislav (Nyitra edzője):

„Gratulálok ellenfelünknek a győzelemhez, ők voltak a mai összecsapás favoritjai. Engem csak az bánt, hogy itt volt a lehetőség a pontszerzésre, mivel a fiúk felelősségteljes teljesítményt nyújtottak. Tartottuk magunkat azokhoz a dolgokhoz, melyekben ebben a fiatal korban még lavíroznak, de ma kijöttek. A másik oldalon felháborít a negyedik szettben nyújtott befejezésünk, amikor is itt volt a lehetőség a pontszerzésre, de azt a két könnyed leütést, amit a szett végén elrontottunk nem lett volna szabad megtenni a második ligában. Sajnálom, ezt a szettet a markunkban tarthattuk volna, de harcolunk és dolgozunk tovább.”

A komáromi röplabdások a következő fordulóban kimerítő utat tesznek meg Ólublóra, ahol szombaton este 18 órakor a ólublói VKM csapatával mérik össze erejüket.

Vasárnap viszont a fiúkat újra hazai pályán köszönthetjük, ahol ugyancsak 18 órakor a VK KDS-Šport Kassa csapatát fogadjuk. Szorítsunk fiainknak és jöjjenek ösztönözni őket, szurkolni nekik!

(foto: Spartak VKP Komárno)