Sport Dél-komárom 2020. 11. 22.

Országos úszóbajnokság, dél-komáromi érmekkel

Szigorú biztonsági intézkedések mellett kezdődött a serdülő országos úszóbajnokság, melyet november 12-e és 15-e között rendeztek Budapesten. A (Dél-)Komáromi Úszóklub SE-t Nagy Nikoletta, Dikácz Bence és Takács Fábió képviselte – írja a komarom.hu.

A megmérettetés komáromi szempontból kiválóan alakult, hiszen a 200 méteres pillangóúszásban mindhárom versenyzőnek sikerült pontot szereznie, Dikácz Bence pedig a 400 méteres vegyesúszásban hozott bajnoki ezüstjével helyi sporttörténelmet írt.

Mindezek mellett Dikácz 50 méteres mellúszásban bronzérmet szerzett, 200 méteres mellúszásban a IV., míg 200 méteres pillangóúszásban a VI. helyet érte el. Nagy Nikoletta 200 méteres pillangóúszásban az ötödik, 400 méteres vegyesúszásban pedig a nyolcadik helyen ért be. Takács Fábió a 200 méteres pillangóúszás döntőjében az ötödik helyet szerezte meg.

A nemzetközi olimpiai reménységek kategóriájában Takács Fábió a hetedik, míg Dikácz Bence a nyolcadik helyen végzett.