Új kulturális programsorozat indult a Csillagerődben
A Nemzeti Művelődési Intézet által életre hívott Kulturális Csillagerőd Programban számos továbbképzés és ismeretterjesztési alkalom valósul meg. A létesítményt a közművelődési szakemberekkel együttműködő intézmények pedagógusai ezután szervezetten is látogatják majd.
A magyarországi Lázár Ervin Program, – mely a keretét adja a fenti kezdeményezésnek – fő célja, hogy olyan kulturális közösségeket hozzon létre, melybe amatőr művészek és műkedvelő pedagógusok is bekapcsolódhatnak.
– Fontosnak vélem, hogy ezután szervezetten is érkezenek hozzánk a művészetek iránt fogékony tanárok is, hiszen ez is azt a célunkat szolgálja, hogy minél szélesebb körben megismerjék Dél-Komárom új csodáját, az antik szobormásolatoknak otthont adó Csillagerődöt – fogalmazott köszöntőjében Vizeli Csaba, a Monostori Erőd Nonprofit Kft. ügyvezetője.
A programnak köszönhetően a tavasz és a nyár folyamán közel kétezer szakember érkezhet az erőde.
A létesítményben nem csupán ez az egyetlen kulturális szakmai program folyik, hiszen néhány napja dr. Bencze Ágnesnek, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Művészettörténeti Tanszék egyetemi docensének vezetésével az ELTE Latin, Ógörög és Művészettörténeti Tanszékeinek hallgatói is meglátogatták a pazar tárlatot.
A szakember hangsúlyozta a Szépművészeti Múzeum által a helyszínen berendezett kiállítást valamennyi, a művészettörténet iránt fogékony, vagy épp azzal hivatászszerűen foglalkozó embernek látnia kell, akár többször is.
– Nagyon örülök, hogy ez az eddig hányattatott sorsú, országosan több helyen raktárban pihenő remekbeszabott gyűjtemény végre méltó helyre került itt Dél-Komáromban, a Csillagerődben – mondta a kiállítás megtekintése után az egyetemi docens.
Bár a másolatok nagy része már otthonra talált, még mindig vannak olyan raktárban fekvő kincsek, melyeknek keresik az erődhöz hasonló méltó kiállítási terüket.