Sport 2014. 09. 18.

Zágrábban is arattak a gútai karatékák

Négy érmet sikerült begyűjteniük a gútai Taiyó karate klub növendékeinek vasárnap a horvátországi Zágrábban megrendezett III. Zágráb Nemzetközi Karate Kupán. – írja a villagutta.sk

A magas szakmai színvonalú megmérettetésre a gútai karatékák a szlovák válogatott keret tagjaival utaztak. Igazán kemény küzdelmeiknek és precízen kidolgozott gyakorlataikkal hozzájárultak ahhoz, hogy a szlovákiai válogatott az összesítésben megszerezze az első helyet.

Gútaiak alaposan odatették magukat és folyamatosan érvényét szerzi azt, hogy a Kis-Duna és a Vág folyók összefolyásánál fekvő város klubja a szlovákiai elithez tartozik. Jóba Attila (+70kg) kumiteban második helyezést, Nagy Viktor kata formagyakorlatban harmadik helyet szerzett, míg Bagita Dániel kata formagyakorlatban és kumiteban (-46kg) bronzéremmel térhetett haza. Bogár Dominika lecsúszott a dobogóról, így a negyedik helyen szerepelt a viadalon.

Kiss Tibor, a klub elnöke mérhetetlenül büszke védenceire, és mint nyilatkozta: ez volt az új idény első versenye és remekül sikerült helytállniuk. A III. Zágráb Karate Kupa a junior, kadettok és U21-es kategóriákban küzdők nevezési versenye volt a 2015-ös zürichi Európa bajnokságra.