Sport 2014. 12. 08.

Röplabda: Győztünk Privigyén, jöhet a rájátszás!

A Spartak VKP Komárom röplabdásai az extraliga alapszakaszát értékes privigyei győzelemmel zárták, és így az alapszakasz végén a második helyen végeztek és a rájátszásban a play off szakaszban folytatják tovább a harcokat az 1-6. helyért.

VK Privigye – Spartak VKP Komárom 2:3 (26:24, 29:31, 21:25, 25:18, 12:15)

116 perc, játékvezetők: Vaško és Andrejčák, 650 néző.

A VK Privigye összeállítása: Paez 4, Piňerua 26, Rodriguez 18, Vlk 17, J. Hukel 11, Prešinský 1, liberó Kubš (Hauer 0). Edző: Kašša R.

A Spartak VKP Komárom összeállítása: Hollý 4, Horník 28, Hinduliak 13, Patúc A. 19, Kišš 10, Pělucha 7, liberó Ľ. Nemec (Demčák 0, Németh Z. 0, Ferencz 0, Demeter 1). Edző: Oravec D.

A Mikulás-napi röplabda meccs két egyenlő fél között zajlott magas színvonalon, ahol az első, Komáromban egymás ellen játszott mérkőzéshez hasonlóan a szerencsésebb nyert. Komárom az első szettben nem használta ki az adogatást, amit a hazaiak kihasználtak és megszerezték. A második szettben fordult a kocka. A privigyeiek nem használtak ki két adogatást és a komáromiak a drámai befejezésben kihasználta az ötödiket is. A mindkét oldalon minőségi és kiegyenlített röplabda folytatódott és csak az ötödik, rövidített szettben dőlt el a végeredmény. Ebben a szettben az állás értékesen kiegyenlített volt egészen 10:10-ig, ezután aztán Komárom megugrott 14:10-re és kihasználna harmadik mérkőzéslabdáját. Biztos az idény legjobb röplabda mérkőzését láthatta a 650 privigyei néző, akik mindkét csapat számára kitűnő hátteret biztosítottak. Komárom visszavágott a otthoni szorosan elvesztett meccsért és a visszavette a győzelmet.

Ezzel a mérkőzéssel és a 18. fordulóval befejeződött a röplabda extraliga alapszakasza. Komárom a kitűnő második helyen végzett és a rájátszásban az 1-6. helyért küzd tovább. A szlovák röplabda legnagyobb kárára a bajnokságból visszalépett a sikeres VK Chemes Humenné, ezért az első hatosba bejutott Svidník csapata is, ezért a 7-9. helyért csak három csapat küzd majd tovább. Mi azonban a play offra összpontosítunk, mivel számunkra nagy megtiszteltetés , hogy a Spartak VKP Komárom az első hatosban szerepelhet. A rájátszás mérkőzései már ezen a hétvégén megkezdődnek, ám Komárom már csütörtök kezd. Csütörtökön 18 órakor a Slovak Sport 3 csatorna kamerái előtt a VK Privigye ellen állunk pályára a City Arénában, tehát a véletlenek egybeesése, hogy épp az alapszakaszban utolsó ellenfelünk lesz a rájátszásban az első. Hajrá, Komárom!