Sport 2013. 04. 25.

Döntőbe jutott a komáromi kosárcsapat

Szerda este rendezték a kosárlabda extraliga elődöntőinek negyedik összecsapásait. Az MBK Rieker 3:0-s előnnyel lépett pályára Iglón. Sikerült megszerezni a döntőhöz szükséges negyediket is, és ismét ellenfélre várnak.

Kiegyenlített összecsapást láthattak a nézők, hiszen szinte negyedenként változott a játék képe, és váltakozva vezettek a galerik. Az elsőt 22:17-re hozták a hazaiak, majd a továbbiakban a komáromiak 17:25-re a másodikat, így hárompontos vendégelőnnyel zárult a félidő.

mbk

A harmadikban magasabb fordulatszámra kapcsoltak a komáromiak, aminek tízpontos vezetés lett az eredménye. De az iglóiak nem adták magukat olcsón, hiszen minden erőtartalékukat mozgósították és a záró periódusban felzárkóztak, sőt egyenlíteniük is sikerült. A drámai végjátékban hármas előnyre tett szert városunk csapata, amit meg is tartott, így sikerült bejutniuk a döntőbe.

Igló – MBK Rieker Komárom 86:89 (22:17, 17:25, 18:25, 29:22) összesítés-4:0 továbbjutó: Rieker

A másik elődöntőn: Inter Pozsony-Nyitra 87:82 állás: 3:1