Sport 2014. 09. 15.

Elmaradtak a hétvégi meccsek, csak a legalacsonyabb osztályban játszottak

A hétvégén tapasztalható rossz időjárás következtében rengeteg mérkőzés elmaradt. A harmadik, negyedik és az ötödik liga aktuális fordulóit elhalasztották, csupán a legalacsonyabb osztályok lösszecsapásait rendezték meg. A harmadik vonal hétfői fordulójának eredményeiről következő számunkban olvashatnak majd.

Területi bajnokság I.osztály

Keszegfalva – Dulovce 5:1 (5:0) – Gólszerzők: Annus 2x, Csepregi, Zsemlye, Oláh – Parádés első félidőt produkált a hazai csapat, már a tizedik percben kétgólos előnynek örülhettek. Ellenfelüket szinte szóhoz sem hagyták jutni, így a második játékrész tulajdonképpen formalitásnak bizonyult. A keszegfalusiak kényelmesen focizgattak, és még az újgyallaiak szépítése is bőven belefért a történetbe.

Búcs – Hetény 3:4 (2:2) – Gólszerzők: Sánta 3x, ill. Pásztor 2x, Tóth, Lévai – A hazaiak már az első percben vezetést szereztek, ráadásul nem sokkal később meg is duplázták az előnyüket. Az aktuális bajnok viszont nem esett szét, és még félidő előtt kiegyenlítette az állást. A hetényiek a második félidőben ráadásul át is vették az irányítást, végül egy utolsó percben született góllal rabolták el a három pontot Búcsról.

Lakszakállas – Pat 1:0 (0:0) -Gólszerző: Csápai – Nagyon nehéz talajon csaptak össze a felek, ez rá is nyomta a bélyegét a találkozóra. A cserék nélkül játszó patiak előtt is adódtak helyzetek, sőt, egy kapufáig is eljutottak, de azért egész végig érződött a hazaiak enyhe fölénye. A kitartó munka végül a 88. percben érett góllá, ezzel a lakiak otthon is tartották a három pontot.

Dunamocs – Nagykeszi 3:2 (2:1) – Gólszerzők: Párik, Lajos T., Mázsár, ill. Budai, Szalai – Hazai fölény jellemezte az első játékrészt, a két mocsi gólra egy vendégválasz érkezett. Fordulás után az esőben küzdő csapatok felváltva veszélyeztették egymás kapuját, mindkét oldalon gólnak is örülhettek, ez viszont a keszieknek kevés volt az üdvösséghez.

Gúta „B” – Csallóközaranyos 4:0 (0:0) – Gólszerzők: Ferencz 2x, Baráth, Tóth – Az első félidőben a vendégek voltak a veszélyesebbek, több helyzet után egy kapufáig is eljutottak, de nem tudták bevenni a gútai fakó kapuját. A második félidő 50. percében aztán mégis a hazaiak szereztek vezetést, és innentől kezdve még háromszor is megrezegtették a vendégek hálóját, ezért a második félidei játék alapján megérdemelt győzelmet ünnepelhettek.

FK Activ – Nemesócsa 3:0 (1:0) – Gólszerzők: Ham, Sedlár, Koncz – Az egész mérkőzésen a hazaiak játszottak fölényben, a vendégek ritkán jutottak el ellenfelük kapujáig. A második számú komáromi csapat tagjai rengeteg helyzetet puskáztak el, de ez végül nem bosszulta meg önmagát, hiszen azért háromszor még így is sikerült betalálniuk. Győzelmük abszolút megérdemelt volt.

Izsa – Marcelháza „B” 4:0 (3:0) – Gólszerzők: Vörös 2x, Untermayer, Jakab – A végig nagyszerűen játszó hazai csapat folytatta jó szériáját, hiszen az „A” csapat tagjaival megerősített marcelházi fakó sem tudott nekik megáljt parancsolni. Az izsaiak tetszetős játékkal, simán tartották otthon a három pontot. Ifjúságfalva – Bajcs 2:1, Nagysziget – Bogyarét 3:3, SJE – Tany 5:2, Megyercs – Csicsó 3:0, Örsújfalu – Dunaradvány 3:4, Martos – Šrobárová 2:5 (1:1) Gólszerzők: Rácz, György, ill. Rontó 3x, Cabada 2x

(foto: Évi Molnár)