Sport 2014. 09. 23.

Gyenge játékkal döntetlenezett a KFC, gólözön Gútán

Gyenge döntetlennek és fölényes győzelemnek lehettek tanúi a focirajongók. A KFC-nek csak döntetlenre futotta, Gúta parádézott.

Harmadik liga
KFC – Vráble 0:0 A mérkőzés után csalódottan távozott az a mintegy 370 ember, hiszen egy kényelmes győzelem helyett gyötrelmesen unalmas mérkőzést láthattak. Az egész első félidőben szinte semmi sem történt, a labda a mezőnyben pattogott, miközben a kapuk nem igazán forogtak veszélyben. Egészen a 39. percig kellett várni egy befejezett komáromi támadásra. Az utolsó fél órára aztán Uzola és Kóša is beállt, ez egy kicsit veszélyesebbé tette a hazai alakulatot, de az a pár helyzet rendre kimaradt. A komáromiak erejéből egy igazi ziccerre futotta: Bačík egyedül vezethette a labdát az ellenfél kapusára, akinek a lába között akarta a hálóba gurítani a lasztit, sikertelenül. A vendégek edzője szinte extázisban ünnepelte a megszerzett pontot a lefújás után.

Negyedik liga
Gúta – Veľké Lovce 4:0 (2:0) – Gólszerzők: öngól, Magyar 2x, Kürthy – A 16. percben a vendégek egy „csodaszép” öngóllal hozták magukat nehéz helyzetbe. A vendégvédő egész egyszerűen átemelte saját kapusát. Ez meg is adta a gútaiaknak a kellő lökést, és innentől kezdve egész egyszerűen bedarálták ellenfelüket. Az utolsó találat élményszámba ment, egy csodálatos összjáték után került a vendégek hálójába a labda. Közhely, de lehetett volna több is a különbség.

Ötödik liga
Komjatice – Naszvad 2:0 (1:0), Garay M., Selický I. – Az első félóra mezőnyharcot hozott helyzetek nélkül, majd fokozatosan adódtak lehetőségek mindkét oldalon. A 30. percben aztán megszületett a hazaiak első gólja, az egyenlítés Czibor lábában volt, de a kapus hárított. A hajrában aztán a naszvadiak mindent egy lapra téve próbáltak egyenlíteni, de egy kontrából a 90. percben másodszor is kapituláltak.
T. Lužany – Ímely 2:2 (1:1), Gál, Bacigál – Jó iramú meccsen mindkét csapat a győzelemre hajtott, így a kapuk felváltva forogtak veszélyben. A 90. percben a hazaiak győztes gólnak örülhettek volna, ha a középkezdés után jobban koncentrálnak. Ez nem történt meg, az ímelyiek pedig köszönték szépen, és kiegyenlítettek.
Kozárovce – Ógyalla 4:2 (3:1) – Vendégtalálatok: öngól, Molnár P. – Az 5. percben egy hazai öngól vezetéshez juttatta a sörgyáriakat, de a gyorsabban játszó garamkovácsiak a szünetig megfordították az állást. Fordulás után növelték az előnyüket, de a vendégek Molnár révén visszajöttek a játékba. Sajnos egyenlítés helyett ismét Házi kapujában kötött ki a labda, ezzel végleg eldőlt a találkozó.
Perbete – H. Vrbica 2:0 (1:0), Berecz G., Lakatos M. – A 6. percben Berecz megszerezte a hazaiak vezető gólját, majd egy kapufán kívül még tömérdek helyzetet is sikerült elpuskázniuk. A vendégek jobbára csak védekeztek és kontrákkal próbálkoztak, nem sok sikerrel. A 60. percben a hazaiak gólfelelőse Lakatos beállította a végeredményt.
Podhájska – Ekel 2:1 (1:1), Nagy P., Kľačko – Petrók I. – Az első félidő elég halvány focit hozott. A hazaiak vezető találata után Petrók szinte rögtön betalált. A második játékrészben is
kiegyenlített erők küzdelme folyt, de a hazaiak voltak azok, akik be tudták vinni a győztes találatot.
Szentpéter – Marcelháza 5:1 (2:1), Varga R. 3, Varga R., Lakatos Gy. (11m) – N. Hausleitner – A vendégek ugyan az egész mérkőzés folyamán aktívabbak voltak, de a biztos hazai védelmen csak ritkán jutottak túl. A szentpéteri támadások nagyon effektívek voltak, ellenben a marcelházi védelem nem igazán állt a helyzet magaslatán. A 75. percben Házi feleslegesen buktatta Lakatost a 16-oson belül, amiért a piros lapon kívül még tizenegyest is ítélt a játékvezető. Maga a sértett nem hibázott, így végleg eldőlt a találkozó.