Sport 2014. 09. 22.

A hétvégi járási forduló összefoglalója

Egyetlen idegenbeli győztes a SJE. A pontok nagy része otthon maradt.

Járási első osztály

Dulovce – Gúta „B” 4:0 (2:0) – Gólszerzők: Holub, Tóth, Rigo, Palúch – Az újgyallaiak óvatosan kezdtek, egészen a 27. pervig kellett várni az első hazai gólra, mely Holub révén egész szépre sikeredett. Innentől kezdve a vendéglátók fokozatosan őrölték fel a gútai fakót, végül jelentős különbséggel arattak győzelmet.

Hetény – Marcelháza „B” 3:0 (1:0) – Gólszerzők: Csintalan 2x, Pásztor – Az egész meccsen a hetényi csapat dominanciája volt jellemző. Annak ellenére, hogy mezőnyben azért nagy küzdelem zajlott, a marcelháziak alig jutottak el az ellenfél tizenhatosáig. Ennek megfelelően nem is alakulhatott máshogy a mérkőzés, megérdemelt hetényi győzelem született.

Nemesócsa – Izsa 0:0 (0:0) – Helyzetek ugyan akadtak mindkét oldalon, de ezen a napon valahogy semmi sem akart összejönni a csapatoknak. Fontos kiemelni, hogy a hazaiak sokat köszönhetnek fiatal kapusuknak, hiszen ha nem ő áll a kapuban, az izsaiak már az elején eldönthették volna a meccset.

Csallóközaranyos – FK Activ 2:1 (1:1) – Gólszerzők: Susík, Lelkes, ill. Nagy J. – Kurdi kapus nagyszerű napot fogott ki, hiszen kifogta a komáromiak szemét is, annak ellenére, hogy az Activ volt a veszélyesebb szinte az egész mérkőzésen. Az aranyosiak viszont két jól felépített kontrájukat is gólra váltották, ezért a pontok otthon maradtak.

Bátorkeszi – Keszegfalva 4:0 (1:0) – Gólszerzők: Szigeti E. 2x, Németh Á., Németh G. – A jó iramú, pörgős mérkőzésen a vendégek végig alárendelt szerepet játszottak, és a helyszíni beszámolók alapján a nagyobb arányú hazai győzelem is teljesen megérdemelt lett volna.

Pat – Dunamocs – 3:3 (3:2) – Gólszerzők: Lakatos, Markovics, Lami, ill. Gáspár, Paluska, Lajos – A vendégek rögtön a mérkőzés elején vezetést szereztek, de ez olyannyira felvillanyozta a pati csapatot, hogy válasz gyanánt gyorsan berámoltak három gólt. A második félidőben pontot is tehettek volna a történet végére, de ziccerüket kihagyták, a mocsiak pedig 10 perccel a vége előtt kiegyenlítettek. Végül a vendéglátók örülhettek jobban az egy pontnak, hiszen a mérkőzés utolsó perceiben dunamocs több ordító helyzetet is kihagyott.

Búcs – Lakszakállas 3:0 (0:0) – Gólszerzők: Sánta, Mikle, Kétyi – Az első félidőben rengeteg hazai helyzet maradt ki, sőt, még egy büntetőt is elhibáztak. A fiatal laki csapat még az ellenfél kapujáig sem jutott el. A második játékrészben aztán megtört a jég, a búcsiak háromszor is betaláltak, és ugyan lehetett volna több is a vége, a három pont egy pillanatig sem forgott veszélyben.

Járási másodosztály

Šrobárová – Tôň 4:1 (2:1) – Gólszerzők: Szakács, Ortuta, Cabada, Čepela, ill. Márton

Dunaradvány – SJE 1:3 (1:2) – Gólszerzők: Vörös, ill. Szuri, Jávorka, Tóth

Bogyarét – Örsújfalu 1:1 (0:0) – Gólszerzők: Vendégh, ill. Boros

Martos – Ifjúságfalva 6:4 (5:1) Bogya/Gellér – Megyercs 5:2 Bajcs – Vágfüzes/Kava 4:3