Sport 2013. 05. 07.

Taroltak a Seishin Karate Klub harcosai

A közelmúltban rendezték meg Ekecsen az V. Polgármester kupa nemzetközi karateversenyt, amely egyben Sosai Oyama emlékverseny is. Sosai Oyama 19 éve hunyt el. Ő volt a Kyokushin Karate megalapítója, és egyben a világszervezet megálmodója is . A szervezet jelenleg 100 országban több mint százezer tagot számlál. A versenyre 120 nevezés érkezett 14 klubból, 2 országból (Magyarország, Szlovákia).

A megmérettetés ünnepélyes bevonulással kezdődött, majd megnyitó következett. Polák László polgármester üdvözlő beszédében köszöntötte a megjelent versenyzőket és a klubvezetőket. Utána Markovics János, a Szlovák Shinkyokushin Szervezet elnöke megköszönte Polák Lászlónak, hogy támogatta a rendezvény létrejöttét. Külön köszönet illeti még az Arany János alapiskola igazgatóságát, akik támogatják a klub működését.  Majd a tényleges verseny vette kezdetét a  legkisebbek küzdelmeivel. Nagyon színvonalas csatákat láthattunk, külön dícséret illeti a klubvezetőket a felkészítésért. Összesen 31 kategóriában hirdettek győztest. A Seishin Karate Klubból 21 fő szerzett első helyet, a legeredményesebb klub az ekecsi lett 7 aranyéremmel.

Seishin Karate Klub Ekecs- Oyama emlékverseny, csoportkép

Első helyezettek: Kovács Kata Zsófia, Nagy Róbert, Gergely Márton, Bajcsi Adrián, Varga Hédi, Podraczky Dominik, Varga Máté (Seishin Ekecs) Méhes Patrícia, Szilágyi Virág (Seishin Ekel) Bakoš Virág Orsolya, Bakoš Tamás Máté, Fűri Péter, Trenčík Nikolas, Trenčík Erik,  Markovics Ádám  (Seishin Keszegfalva) Sáha Dominik, Kósa Tamás,Fodor Gergő  (Seishin Dunaszerdahely), Lády Ramóna, Kulcsár Krisztián,  Čajan Dávid(Seishin Nagymegyer)

Továbbá még a Somorjai klubból is 4-en állhattak fel a dobogó tetejére: Nagy Dániel, Sztranyovszky Patrik, Holub Dominik, Bódis Gergely(OYAMA – Somorja)

Különdíjak:

Legharcosabb férfi: Papp Dániel                 Főnix Dojo Várpalota

Legharcosabb nő:    Bakos Orsolya Virág     Keszegfalva

Legtechnikásabb fiú: Bajcsi Adrián               Ekecs

Legtechnikásabb nő: Varga Hédi                   Ekecs

A Polgármester kupát Kovács Kata Zsófia (Ekecs) kapta, aki remek eredményeket ért el  mind hazai, mind pedig  nemzetközi szinten a  2012/13-as évben, és a versenyen is első helyet szerzett.