Sport Dél-komárom 2024. 10. 17.

TOP10-ben a dél-komáromi Pekler Zalán sportlövő

Három magyar sportlövőt is láthatunk szerepelni az indiai világkupa-döntőn, köztük a Komárom VSE tehetségét, Pekler Zalánt, akit a világ elitjéhez tartozó versenyzők közé hívtak meg – írja a kemma.hu.

A párizsi olimpia után India vette át a sportlövészet világkupa-döntőjének rendezését. Három magyar sportoló kvalifikálta magát az Új-Delhiben zajló eseményre: a négyszeres Európa Játékok aranyérmes Pekler Zalán mellett a világ- és Európa-bajnok Péni István, valamint az olimpiai bronzérmes Major Veronika is meghívást kapott. A versenyt Péni rögtön egy ezüsttel indította.

A Komárom VSE versenyzője, Pekler Zalán, aki már négyszer győzedelmeskedett az Európa Játékokon, 628.4 körös teljesítményével a tíz résztvevős mezőny kilencedik helyét szerezte meg. Az aranyéremért folyó küzdelem rendkívül szoros volt, Péni mindössze egy tized körrel maradt alul a versenyszám olimpiai bajnokával szemben.

Pekler Zalán a sportlövészet egyik kiemelkedő magyar tehetsége, aki már fiatal korában figyelemre méltó eredményeket ért el. A Komárom VSE versenyzője, aki a sportággal való találkozása óta folyamatosan fejlődött, mára négyszeres Európa Játékok-győztesként és számos hazai, valamint nemzetközi verseny dobogósaként tartják számon. Elhivatottsága és szenvedélye korán megmutatkozott, a sportlövészet iránti szeretetét gyerekkora óta táplálja, és ennek köszönhetően már ifjúsági korában is kiemelkedő sikereket ért el a különböző versenyszámokban.

A nemzetközi porondon a 2019-es Junior Európa-bajnokság hozta meg számára az áttörést, ahol a 10 méteres légpuska versenyszámban aranyérmet nyert, és azóta is stabilan helytáll a világ legjobbjai között. Folyamatosan javuló formája lehetővé tette számára, hogy felnőtt kategóriában is bizonyítson: a 2021-es felnőtt Európa-bajnokságon csapatban aranyérmet, egyéniben pedig bronzérmet szerzett. Ezek az eredmények igazolták tehetségét és azt, hogy komoly versenyzővé vált a nemzetközi mezőnyben is.

Zalán nemcsak a 10 méteres légpuska, hanem az 50 méteres puska három testhelyzetű versenyszámában is remekel, ahol precíziós technikájának köszönhetően számos döntőben szerepelt. Több világkupa-fordulón is értékes pontokat szerzett, és a világkupa-sorozat döntőiben, valamint a párizsi olimpián is képviselte Magyarországot.