Sport 2012. 01. 08.

Vereséggel kezdte az évet a Rieker-legénység

A kosárlabda extraliga szombati, 23. játéknapján, a forduló slágermérkőzését városunkban játszották, amelyen a harmadik helyen tanyázó, piros-fehér hazaiak, a listavezető Nyitrát fogadták. Sérülés miatt nem léphetett pályára Dubovský és Mathis sem.

A vendégek a mérkőzés elejétől a saját kezükbe ragadták az irányítást, ami a pontok számában is megmutatkozott. Már tizennégyel is elhúztak, de a komáromiaknak sikerült kilencre kozmetikázni, az első negyed végéig.

A második negyedben szintén folytatódott a forgatókönyv, de jött egy pozítív csavar, így fiaink ötre felzárkóztak, és vonultak félidei pihenőre.

A harmadikban a nyitraiak játszottak jobban, pontosabban, és ismét elhúztak tizeneggyel.

Mint az már szokásossá vált, az utolsó játékrész hozta a legnagyobb izgalmakat. A kosarasaink fokozatosan feljöttek, és hat másodperccel a vége előtt, Kratochvíl hárompontosával egalizálták az eredményt, 86:86. Majd a vendégek vezették az utolsó akciót! Clemente dobása kiszédült a gyűrűről, de csapattársa, Tomek bepofozta, és beállította a 86:88-as végeredményt.

Az utolsó kosár születése közben-alatt felharsant a mérkőzés végét jelző dudaszó, így szinte elszabadult a pokol. A komáromiak megkérdőjelezték annak jogosságát, de a játékvezetők érvényesnek minősítették, így hazai vereség lett a vége.

Összegezve, a nyitrai galeri jobb játékkal rukkolt elő, és győzelmük megérdemeltnek mondható. Nem történt nagy tragédia, hiszen a bajnokság legjobb csapata vitte el a pontokat, hatalmas csatában városunkból. Lesz még alkalom a javításra…

MBK Komárom-Nyitra 86:88 (15:24, 25:21, 20:26, 26:17)

A legeredményesebb hazai játékosnak Bilič bizonyult 22 ponttal.

További eredmények: Besztercebánya-Szvit 105:98, Léva-Zsolna 71:66, Igló-Nyitrabánya 81:82

A Rieker-legénység továbbra is a harmadik helyen áll. Szerdán Nyitrabányára látogatnak, majd hazai csarnokban, Lévával csatáznak szombaton!

(ha, fotó: Tomáš Kottra)