Sport 2015. 02. 07.

KOSÁR: Meglepetés! Komárom és Besztercebánya az elődöntőben

A Budiš szlovák kupa elődöntőjébe továbbjutott az Inter, Komárom, Svit és meglepetésként Besztercebánya.

A Budiš szlovák kupa eddigi legnagyobb meglepetéséről a besztercebányai kosarasok gondoskodtak. A Privigye elleni izgalmas meccset 80:78-ra nyerték, így kiütötték a nyeregből kupagyőzelemre és az extraliga bajnoki címére legesélyesebb csapatot.

Éppen a besztercebányai csapat utazik komáromban a final four bajnokságra, akik pénteken Lévát győzték le. A 2. és 3. negyed sikertelen komáromi kezdések ellenére a szlovák kupa negyeddöntőjében sikeresek voltak. A hazaikat leginkább a fenomenális TJ Bannister húzta, aki 42 pontot, 8 gólpasszt és 5 lepattintást. Double-doblet ért el Saša Jankovič, és a hazaiaknak a legtöbb gondot Malik Story (23 pont) és Maurizio Galata (20 pont) okozták.

A pénteki mérkőzés nem volt olyan egyértelmű, ahogy azt a komáromiak várhatták volna. A bajnokság nyolcadik helyezettjével három negyeden át kellett harcolnia. A mérkőzés támadások hullámaival volt tarkított úgy az egyik, mint a másik csapattól. A hazaiak az egész első negyed alatt vesztésre álltak, a második elején pedig 18:32-re elengedte az ellenfelet. TJ Bannister aztán két és fél perc alatt a lévaiak kosarába négy hármast dobott, amivel az állást 36:35-re fordította! Ettől a pillanattól fogva egészen a félidő végéig mindig picivel, de vezetett a komáromi csapat.

A második félidőben azonban a lévaiak teljes gőzre kapcsoltak. Bannister hármasait a lévaiak leutánozták és 72:59-re vezettek. Ezután azonban a játéktérben újra csak egy csapat volt. A játék utolsó része vidámabb lett volna, ha Novák nem dob egy hármast, ám ennek ellenére a komáromiak 23:5-re vezettek.

Az utolsó negyedben a komáromiak már nem engedtek meg semmilyen meglepetést. Három perc után Bannister 90:80-ra növelte az állást, Kratochvil büntetődobásokkal 101:82-re és Marchyn 111:90-re.

MBK Rieker COM-therm Komárom – Eucos Lévai Patrióták 111:92 (55:52)a kupa negyeddöntőjében
Legtöbb pont: Bannister 42, Jankovič 21, Alawoya 15 – Story 23, Galata 20, Igrutinovič 17, 550 néző