Sport 2014. 09. 29.

Először kaptak ki a komáromi lilák

Az eredmények nem tükrözik a hétvégi helyzetek mennyiségét.

Harmadik liga

FKM Nové Zámky – KFC 1:0 (0:0) – A komáromiak igencsak megsínylik csapatkapitányuk hiányát, hiszen amióta Szórád Csabát eltiltották, döcög a gépezet. Ráadásul Adámik is elhagyta a csapatot a Besztercebánya kedvéért, így a védelemből is egy igazi vezéregyéniség vált ki. Ennek ellenére az egész mérkőzésen a komáromiak játszottak fölényben, igaz, az első félidőben nem igazán forogtak veszélyben a kapuk. Fordulás után aztán a lilák több ziccert is elpuskáztak. Bačík ismét a kapussal szemben hibázott, míg Kóša addig totojázott egy ordító helyzetben, amíg a hazai védők sikeresen mentettek. Ahogy a fociban az lenni szokott, ez meg is bosszulta magát, hiszen nem sokkal később az újváriak egy jobbról beadott labdát fejjel továbbítottak a hálóba. Ezt követően már csak az eredmény tartására törekedtek. Tördelték a játékot, húzták az időt, mint utólag kiderült, sikeresen.

Nagymegyer – Púchov 1:0 (0:0) – Gólszerző: Tuschel A megyeriek rengeteg helyzetet dolgoztak ki, de ezek rendre kimaradtak. Helyszíni beszámolók alapján ha az első 10 percben 3:0 lett volna az eredmény, az is hűen tükrözte volna a pályán látottakat. Végül azért csak összejött a győztes találat: a hetvenedik percben Szabó Marek lerántásáért megítélt büntetőt Tuschel értékesítette. A vendégek az egész mérkőzésen csupán egyszer jutottak el a megyeri kapuig.

Negyedik liga

Horné Obdokovce – Gúta 1:2 (1:1) – Gólszerzők: Matúš, Magyar – A vendéglátók voltak aktívabbak, meg is szerezték a vezetést, később azonban a gútaiaknak sikerült egyenlíteniük. Fordulás után is a hazaiak voltak a veszélyesebbek, mégis Magyar szerzett egy veszélyes ellentámadásból győztes gólt. A gútai fiúk mentek becsülettel, küzdöttek, és végül kiharcolták a győzelmet.

(foto: FociKN)