Warning: Undefined variable $has_no_ad_tag in /www/s/z/u78941/public_html/wp-content/themes/cys/single-post.php on line 27
Fényképgaléria: Leleplezték az Aranyember szobrát

Tegnap (január 30.) leleplezték az Aranyember szobrát az Eötvös utcán, amellyel a színházalapítóknak szeretnének emléket állítani. Gáspár Péter alkotását Konrád Márta asszony kezdeményezésére a Teátrum polgári társulás állíttatta.
Jókai Mór legendás alakjának szobra a komáromi Eötvös utca azon részére került, ahol a múlt század ötvenes éveiben a Magyar Területi Színház (a mai kassai és komáromi színház elődje) épülete állt.
Dráfi Mátyás színművész, a Teátrum művészeti vezetője, a MATESZ egykori tagja kiemelte: az aranypalástba burkolózó Aranyembernek szándékosan nincsen arca. „Ez az aranypalástos alak egy színészt ábrázol – ezer arcával együtt, ezért arctalan a szobor. Az aranyember ugyanis mind a 20 alapító tag lehetne, akik a legtávolabb eső, legkisebb falvakba is eljuttatták a magyar kultúrát.”
A szoboravatási ünnepség résztvevőit Batta György, a Teátrum elnöke üdvözölte. Beszédet mondott Csáky Pál európai parlamenti képviselő. A szoboravatót kísérő műsorban Borsó Ákos Petőfi Színészdal c. versét szavalta, Sámson Gizella regős himnikus éneket adott elő. Stubendek László, Komárom polgármestere a szobor leleplezését követően jelképesen átvette a szobrot a város nevében, majd kijelentette: jelölje ez a műalkotás a felvidéki magyar színjátszás megszületésének örökös helyszínét.
Szöveg forrása: Felvidék ma
Fotó: Krüger Viktor

Batta György, a társulás elnöke üdvözli az egybegyűlteket:
Itt pedig virágot ad át Ferenczy Anna művésznőnek, aki a színház alapítótagja
„Ezek a művészek felvállalták azt, hogy a közösség lelkét fogják istápolni“ – mondta el Csáky Pál európai parlamenti képviselő megnyitó beszédében
„Az az aranypalástos alak egy színészt ábrázol – ezer arcával együtt” – mondta el Dráfi Mátyás, a Teátrum művészeti vezetője
A szobor létrejöttének ösztönzője Konrád Márta asszony, aki Konrád József, a színház egyik alapítótagjának özvegye. Konrád József színészként, rendezőként, művészeti vezetőként és igazgatóként is tevékenykedett, halála után a színház örökös tagjának választották.
Borsó Ákos a Színészdalt szavalja:
A szobor leleplezése:
Sámson Gizella: