Tibi Atya Komáromba jár szinte a legtöbbet
A Selye János Egyetem Kari Napjainak keretén belül Tóth Máté mesélt Tibi Atya brandjének kiépítéséről. Íme, mit nem tudtál eddig Tibi Atyáról!
Kiderült, hogy:
- az egész oldal egy véletlen szüleménye – hiszen zárt helyett nyilvános csoportot készítettek a haverokkal.
- Tibi Atya kultusza csupa fiktív részleten alapul: a brand mögött lapuló három alapító között egy orvos, egy lövészkatona és egy vízépítőmérnök áll.
- Máriakálnok polgármesterasszonya, ahonnan Tibi Atya származik, feljelentette őket, hogy rontják a falu hírnevét
- az egyes bornapokon faház helyett fehér sátorral, gravírozott táblák helyett kartonlapokra felírt poénokkal várták a fogyasztó vendégeket. Saját „defibrillátor” és méteres fejsze is a dekorációjukat alkotta.
- az ő elveik szerint nincs megtiltva, hogy a kiszolgálószemélyzet nem fogyaszthat alkoholt – ennek köszönhető a jókedélyű, vicces kiszolgálás.
- próbálkoztak saját bormárkával, ám mivel a bor minősége helyett a palackozás rovására tudták lent tartani az árakat, nem vált be a biznisz – hiszen „csak a csövesek isznak műanyagüveges bort”. Pedig a „zamatos, bársonyos, ömlengős” címke helyett „meghitt baráti összejövetelekhez és kollégiumi lerészegedésekhez ajánlották” jópofa terméküket.
- pólónyomást is nagy hévvel szerették volna beindítani, ám ez sem bizonyult kifizetődőnek – bár EFOTT-on egy-kettő elkapkodták a trikóikat, sőt, egy kisfiúnak olyannyira nem számított a méret, hogy csak kért egy ólót, magára szabta, és Dobby módjára szabadon távozott.
- Humbákfölde Fesztiváljukon másfélszer annyi ember is elfért volna. Céljük egy olyan esemény létrehozása, mellyel kelet felé orientálódnak, és valódi, eredeti fesztiválhangulatot teremthetnek: méregdrága belépő és árak helyett pénztárcabarát megoldásokkal, a magamutogatás és sztárparádé helyett tényleges ereszdelahajam bulikkal.
- a bort olcsóbban adták a fesztiválon, mint a kocsmájukban.
- Minden napra egy feles című könyvükből csaupán 7000példányt mert előrendelni a Libri – két nap alatt elfogyott ez a mennyiség.
- bementek egy kietlen kocsmába, beszéltek a tulajjal: neked van kocsmád, de nincs vendéged, nekünk lenne több ezer vendégünk, de nincs kocsmánk – és bumm, így lett Tibi Atyának kocsmája. Látni, ki jár először náluk – ugyanis az ilyenek, akár egy múzeumban, körbejárnak és hahotázással nyugtatják az autentikus kiírásokat.
- a tévhit ellenére nem részegednek le heti háromszor, hiszen akkor már rég darabjaira hullott volna a vállalkozás.
- közéleti témákkal is elkezdtek foglalkozni, hiszen az emberek szomjazzák a nyers, olykor trágár őszinteséget.