Sport 2012. 02. 16.

Elnáspángolták a listavezetőt az MBK kosarasai

A kosárlabda extraliga 31. fordulójában, a komáromi legénység hazai pályán fogadta a listavezető, Privigye gárdáját. Lassan végéhez érkezik az alapszakasz, és következik az éles küzdelem, a rájátszás. Nem mindegy, hogy milyen helyezésről és melyik csapattal indulnak harcba az egyenes kieséses rendszerben!

Szerda este igazi rangadót láthatott a szép számú hazai publikum és a srácok is kitettek magukért. Feltűnt a sérült Klár. Helyére viszont a népszerű, Marek Jurík futott ki.

A mérkőzést a Rieker-galeri szenzációsan kezdte, és a negyedik percben már 11:2 világított az eredményjelzőn. A vendégek mestere időt kért, így valamelyest sikerült gatyába rázni csapatát. Az első negyed 28:22-es eredménnyel zárult.

A második negyedben már nem ment úgy a hazaiaknak, mivel öt és fél perc alatt csak hat pontot sikerült szerezniük, és a privigyeiek megfordították az állást. 34:37! Siniša Bilič öt pontjával és Jones triplájával felzárkóztak a Riekeresek. A félidei pihenőre 45:48-al vonultak.

A harmadik negyedben a privigyei brigád „bealudt“, és csak akkor kezdtek igazán mozogni, amikor megsúgták nekik: „Héj, már tizenegyes a hátrány: 65:54“. A záró periódusban, a hazaiak a pozitív eredmény tartására törekedtek, s a vendégek nem tudták veszélyeztetni a piros-fehérek teljesen megérdemelt diadalát.

MBK Rieker Komárom – Privigye 92:85 (28:22, 17:26, 26:19, 21:18)

A legeredményesebb hazai játékosnak Jones bizonyult, 20 ponttal!

További eredmények: Besztercebánya-Zsolna 79:84, Igló-Nyitra 87:90, a Léva-Nyitrabánya mérkőzés elmaradt. Február 16-án 18 órakor pótolják!

A komáromi kosarasok győzelmükkel feljöttek a harmadik helyre! Szombaton ismét nagy derbi következik, mivel Nyitrára látogatnak. A piros-fehérek szimpatizánsai szurkolói buszt indítanak, így ha szeretnétek velük tartani, az utolsó helyek még kiadók. A következő telefonszámon érdeklődhettek: 0907/707415! Hajrá Komárom!

(ha, fotó: Tomáš Kottra)