Fotók 2012. 03. 11.

Fotó: MBK-Zsolna

Az extraliga rájátszásának első mérkőzésén, szombat este is folytatódott tovább a komáromi kosarasok győzelmi szériája. Az alapszakasz bajnokának járó címet épp annak a Zsolnának a pályáján vívták ki, akikkel a három győztes meccsig tartó, már egyenes kieséses rendszerben mérkőznek.

A telt ház előtt megrendezett találkozón csak az első negyed hozott némi izgalmakat, amely  17:17-es remivel zárult. A második „menetben” már megmutatták a komáromiak, hogy ki az úr a háznál, és a félidei pihenőre tizenkét pontos, megnyugtató előnnyel vonulhattak. Már 24-re is dagadt az előny, és a vendégek csak a tisztes helytállásban reménykedhettek. Végül, 78:59-es teljesen megérdemelt Rieker diadal született.

MBK RIEKER KOMÁROM-Zsolna 78:59 (17:17, 29:17, 16:10, 16:15)

A legeredményesebb hazai játékosnak Bílik bizonyult, tizennyolc ponttal.

További eredmények a rájátszásból: Szvit-Nyitrabánya 94:98, Nyitra-Igló 73:64, Privigye-Nyitra 73:65

A komáromi csapat szerdán Zsolnára látogat.

(sziakomárom, fotó: Hráček Adrián)