Sport 2018. 10. 09.

Újabb sikereket ért el a Seishin Karate Klub, ezúttal Magyarországon

Október első hétvégéjén a magyarországi Siklós városa adott otthont a Damashi Kupa elnevezésű versenynek, melyen három ország 40 sportklubja, és több mint 250 versenyzője vett részt.

Az a verseny egyben válogató versenye is volt a november végi, budapesti Európa Bajnokságnak. Szlovákiát 6 fő képviselte, ebből most öt sportolónak sikerült dobogóra állnia, ami kiváló teljesítmény.

Cserepes Zoltán (Nemesócsa) nagyszerűen küzdött; első küzdelmét ipponnal zárta, a másikban bíróival győzött, így junior 60kg-ban lett 1. helyezett. Pulay Attila Ifi 70 kg-ban szerzett 2.helyet, emellett pedig a verseny legtechnikásabb versenyzőjének járó különdíjat is megkapta. Kurcsík Márk Ifi 55 kg-ban és Jakab Adrienn szintén 3.helyet szerzett, míg Markovics Ádám (Keszegfalva) a 2.helyen végzett. Utóbbi mindkét küzdelmét ipponnal zárta, csak a döntőben maradt alul az Európa Bajnokkal szemben. Hájas Kornél Ifi 75kg-ban (Dunaszerdahely) a 4.helyen végzett.

Mindenkinek kiváló gyakorlási lehetőség volt, hogy felmérjék, hol tartanak a felkészülésben az Európa Bajnokságra.

Emellett az előző hetekben zajlott Répcelakon a VI. Rakurai kupa elnevezésű nemzetközi karate verseny, 150 indulóval. A Seishin Karate Klub különítménye vasárnap reggel 2 autóval indult útnak Répcelakra. A verseny pontban 10 órakor kezdődött formagyakorlatokkal, majd az ünnepélyes megnyitó után kezdődtek a küzdelmek. A csapat nagyon jól szerepelt, mindenki kihozta magából a maximumot.