Sport 2013. 04. 29.

Ezúttal egy pontot zsákmányolt a KFC idegenben

A Régióbajnokság 23. fordulójának mérkőzéseit bonyolították le a hétvégén. A tavasszal még makulátlan mutatóval rendelkező KFC Bősre látogatott.

Ideális futballidő fogadta a szép számban összegyűlt közönséget, tehát minden körülmény biztosított volt egy igazi derbi lezavarásához. A mérkőzés elején a hazaiak kezdtek jobban, már a 4. percben a komáromi kapus, Kosťukevič varázsolt. Ezután tovább nyomtak a hazaiak, de fokozatosan sikerült kijönni a szorítás alól a vendégeknek, és Gonzáles fejjel, majd Szabó éles szögből leadott lövésével szerezhetett volna vezetést a KFC-nek. A továbbiakban még Kóša előtt adódott két ígéretes lehetőség, de a labda elgurult a kapu előtt. Az első játékrész végén újra erőre kaptak a bősiek, és az utolsó percekben ők támadtak.

kfc

A második félidő remekül kezdődött komáromi szempontból: egy rögzített szituáció után Podlucký fejelte vissza a labdát Wilsonnak, aki szintén fejjel juttatta a játékszert a hálóba. Sajnos nem sokáig tartott az öröm, mivel egy gyönyörű akció végén ismét fejesgól született, ezúttal a hazaik előadásában. A nagyobb baj ezután történt: Nagy a felezővonalnál feleslegesen utanarúgott az ellenfelének, így idő előtt mehetett zuhanyozni. Innentől a hazai csatárok és vendégek portásának, Kosťukevičnek a percei következtek. 3-4 esetben reménytelen helyzetben mentett a remek kapuvédő. Komáromi részről egy-egy támadás jött csak össze, így igazságos pontosztozkodás született.

A KFC összeállítása a következő volt: 21-Kosťukevič Andrej 5-Kökényesi Attila 4-Podlucký Michal 6-Wilson Eugen Speck 8-Németh Zsolt 7-Nagy József 11-Gonzáles Jozef (9-Uzola István) 16-Szórád Csaba (c) 12-Kóša Tamás (10-Bottyán Attila) 3-Szabó Marek 13-Csonka Árpád (14-Mészáros Ádám)

A KFC a táblázat második helyén áll. Az éllovas, Súr háromgólos győzelmet aratott otthon, így hármas pontelőnnyel rendelkezik, de a violák egy meccsel kevesebbet játszottak. Hétvégén újabb nagy derbi várható, hiszen a KFC épp a listavezető Súrt fogadja. Két hazai megmérettetés előtt állnak a lilák, hiszen szerdán egy elhalasztott meccset is pótolnak. (16: 30 KFC-Szakolca)