Város 2015. 01. 12.

Helyszíni terepszemle Örsújfalun

A város új vezetése, Stubendek László polgármester, Knirs Imre és Keszegh Béla alpolgármesterek a városrész új képviselőjével, Rajkó Ferenccel és a helyi illetékes személyekkel, valamint a városi hivatal és a városi cégek illetékeseivel a sajtó jelenlétében helyszíni szemlét tartottak azokban az ingatlanokban és azokon a helyeken, ahol a helyiek a legnagyobb problémákat tapasztalják, illetve ahol a legsürgősebb a segítségnyújtás a város részéről.

A népes delegáció először a futballpálya, a lelátó, a szertár, a tornaterem, a működésképtelen tekepálya, a szociális és a kiszolgáló helyiségek állapotával ismerkedtek meg. Mondani sem kell, hogy bizony tatarozásra, felújításra szorulnak az épületek. Nem is beszélve az évek óta üresen álló volt iskola épületéről, amely teljesen lepusztult állapotba került és valóságos szellemházra emlékeztet. A helyzetet jól ismerő helyiek az ingatlan mielőébbi bérbeadását szorgalmazzák vállalkozói célra. Állítólag lenne is rá érdeklődő.

A városrész egy következő nagyon fájó sebe a Kertekalja utca állapota, ahol a kanalizáció (ISPA-pályázat keretében) kiépítése után szinte állandóak a gondok az esővíz-elvezetés hiánya miatt felgyülemlő víztömeggel, amely sok esetben az utca két oldalán álló lakóingatlanokat is veszélyezteti. A jelenlévő helyiek elpanaszolták a polgármester úrnak és a szennyvíz-rendszert üzemeltető városi KOMVaK közműkezelő cég igazgatójának, Cséplő Gábornak a nagyobb esőzések idején sártengerré változó utcában lakók gondjait és ecsetelték a problémák vélhető okát, amit az illetékesek nem is cáfoltak, viszont a gondok megoldására komlex megoldást javasoltak, ami magában foglalja az utca teljeskörű felújítását (a jelenlegi panelút megszüntetését és új aszfaltút kiépítését beleértve az esővíz hatékony elvezetését), ami azonban az előzetes becslések alapján óriási, akár többmilliós tétel is lehet. Továbbá megvizsgálták a főút melletti járda állapotát, valamint megtekintették a városrész területén található illegális szemétlerakatokat.

Mindenképp pozitívum azonban, hogy megindult a közös gondolkodás, a problémafeltárás és a megoldások keresése a városvezetők, a helyi önkormányzati képviselő és szakbizottsági tagok, a helyi vállalkozók és közéleti emberek, valamint a hivatali szakemberek részéről és remélhetőleg a problémák szemrevételezése és a lehetőségek számbavétele után közösen sikerül megállapodniuk a városi költségvetésből megvalósítható legoptimálisabb megoldásban is.