Sport 2014. 10. 06.

Újra győzött a KFC

Harmadik liga:

KFC- Léva 5:2 (2:0)
A lelátón tartózkodók létszáma jól mutatta, mennyire voltak a szurkolók elégedetlenek az utolsó pár mérkőzésen tapasztalt teljesítménnyel. Az igencsak gyér érdeklődés (200 néző) mellett zajló találkozón szinte végig a hazaiak akarata érvényesült. Michal Podlucký nyitotta ki a gólzsákot, büntetője a felső lécről pattant a hálóba. Később Uzola fejezett be egy sakk-matt helyzetet. Fordulás után feljöttek a lévaiak. Ugyan sikerült szépíteniük, de Kóša és Tóth révén hat perc leforgása alatt eldőlt a találkozó. A 76. percben a Ferencvárosnál is próbajátékon szerepelt Králik Csaba szerezte meg első gólját lila mezben, amire a vendégek ugyan még tudtak válaszolni, de a három pont sorsán ez már mit sem változtatott.

Vrbové – Nagymegyer 0:2 (0:1) – Gólszerzők: Bognár Z., Wilson
A házigazdák az első perctől nyilvánvalóvá tették, hogy egyedüli céljuk a méretes zakó elkerülése volt. A végeredmény alapján akár örülhetnek is, hiszen a labdát általában a megyeriek birtokolták, és az egyetlen komoly hazai helyzetre egészen a 88. percig kellett várni. A vendégek teljesen megérdemelt győzelmet arattak, és továbbra is őrzik a harmadik liga első helyét.

Negyedik liga:

Gúta – ViOn „B” 0:0 – A vendégek „leparkolták a buszt” a kapujuk elé, és sikeresen hajtották végre taktikájukat, ami arra épült, hogy ne kapjanak gólt. A gútaiak több szép támadást is vezettek, sikeretelenül. Egyszerűen nem bírtak el a vendégek védelmével, így más eredménnyel nem is nagyon végződhetett az összecsapás.

Ötödik liga:

Marcelháza – Ógyalla 0:0
A sörgyáriak kapujában Pajtinka (mezőnyjátékos) foglalt helyet, de a vendégek nagyon odafigyeltek a védekezésre, ezért nem igazán akadt dolga. A hazaiak mezőnyfölénye jellemezte az egész találkozót, azonban az ógyallai kontrák veszélyesek voltak. A második játékrészben már szinte gólt kiáltott a hazai közönség, a labda a kapufán csattant. A 90. percben viszont a vendég Molnár lódult meg, de szólóját Házi bravúrosan hárította. Helyzetek alapján igazságos döntetlent hozott a derbi.

Szentpéter – Ekel 1:1 (0:0) Gólszerzők: Vida E. (11m), ill. Horváth L.
A mérkőzés a 87. percben félbeszakadt, hiszen a vendégek játékosa, Petrók, megkapta második sárgáját is, melyet egy büntető is követett volna. Az ekeli csapat tagjai erősen vitatták az esetet, majd levonultak a pályáról.

Garamkovácsi – Naszvad 3:0 (2:0), Havran P. 2, Rakica V.
A hazaiak ugyan többet birtokoltál a labdát, a helyzetek tekintetében azonban két egyenrangú ellenfél párharca zajlott. Mivel a vendégek csupán a kapufát tudták eltalálni és ajtó-ablak helyzetben hibáztak, így nem csoda, hogy az igencsak hatékony ellenféllel szemben a rövidebbet húzták.

Perbete – Ímely 1:2 (1:1), Horáček N. (öngól), Lakatos M. – Oršolík T.
Nagy elszántsággal kezdtek a perbeteiek, de ziccereiket kihagyták. Egy szöglet után aztán Horáček a saját kapujába fejelt. A félidő hajrájában az ímelyi Oršolík robogott a perbeteiek kapujára, majd a hálóőrrel összeütközött. Nagy fekve maradt, a játékosok megálltak, a bíró sípja viszont néma maradt és Oršolík könnyedén növelte a vendégek előnyét. Szünetben kórházba szállították a sérült kapust, helyére mezőnyjátékos állt be. Az ímelyiek végül egy értékesített szabadrúgással nyerték meg a mérkőzést.

Járási első osztály:

Hetény – Nemesócsa 1:0 (0:0) – Gólszerző: Csintalan
A hazai csapat végig fölényben játszott, az utolsó passzokba viszont rendre hiba csúszott. Végül aztán Csintalan révén kikínlódták az egyébként megérdemelt győzelmet.

Csallóközaranyos – Marcelháza „B” 1:6 (1:2) – Gólszerzők: Lelkes, ill. Obložinský 3x, Tóth, Takács L., Horján
A hazaiak az első félidőben még tartották a lépést a marcelházi fakóval, de a második játékrészben már nem volt pardon. A fáradó, dekoncentrált aranyosiakat a vendégek egyszerűen kitömték, a csalódott szurkolók egy része pedig idő előtt távozott a futballpályáról.

Dulovce – Izsa 1:1 (0:1) – Gólszerzők: Holub (11m), Koncz
Mindkét csapat szép futballt mutatott be. A vendégek az első félidőben ugyan magukhoz ragadták az előnyt, de fordulás után egy büntetőt követően már ismét döntetlen volt az állás. A győzelemhez ugyan az újgyallaiak álltak közelebb, de helyzeteik kimaradtak, és a kapufáról sem oda pattant a labda, ahova kellett volna.

Bátorkeszi – FK Activ 1:1 (0:0) – Gólszerzők: Sátek, ill. Kršteňansky
A bátorkeszi csapat már az első félidőben eldönthette volna a meccs kimenetelét, de helyzeteiket rendre kihagyták. Bánhatják, hiszen fordulás után már a vendégek voltak az aktívabbak, akik kis szerencsével még a három pontot is elhozhatták volna. Végül a két félidő alapján igazságosnak mondható döntetlen született.

Nagykeszi – Gúta „B” 4:0 (2:0) – Gólszerzők: Lajos, Svitač, Bagin, Farkas
A hazai henger négy gólig és három kapufáig jutott, ami jól mutatja, hogy az eredménynek inkább a vendégek örülhettek jobban.

Pat – Keszegfalva 4:2 (2:2) – Gólszerzők: Paulík, Kosztolányi, Csizmazai (11m), Markovics, ill. Csepregi, Annus
Az első félidőben a vendégek kétszer is megszerezték a vezetést, de a patiaknak mindkétszer sikerült egyenlíteniük. Lélektanilag ők jöttek ki ebből jobban, hiszen a második félidőben már csak ők szereztek gólt, és ezzel megérdemelten győztek.

Lakszakállas – Dunamocs 5:1 (1:0) – Gólszerzők: Szalai, Komjáti 4x, ill. Lajos
Az első félidő még kiegyenlített csatát hozott, a második játékrészre viszont Komjáti igencsak feltüzelve érkezett ki, hiszen egy mesternégyessel küldte haza a dunamocsi gárdát.