Sport 2012. 03. 19.

Magabiztos játékkal iskolázott a KFC

A Régióbajnokság nyugat-szlovákiai csoportjának tizenhetedik fordulójában, a KFC csapata idegenben próbálta feledtetni az egy héttel ezelőtti otthoni megingást.

A szenvedő alany ezúttal Tótmegyer gárdája volt. A Violák emberesen bekezdtek, mivel három perc leforgása után már 0:2 világított az eredményjelzőn. Álomszerű kezdéssel, a csapatkapitány Szórád Csaba indította Mészárost, aki mértani pontossággal tálalt Uzola elé. A tetszetős támadás végén, az első percben a hazaiak hálójában táncolt a játékszer. A KFC játékosai folytatták tovább az ellenfél bedarálását, és a harmadik percben egy Antunovič-Mészáros összjáték után, az utóbbi iratkozott fel a gólszerzők közé.

A tótmegyeriek erejéből egy furcsa, szépítő gólra még futotta, többen szabálytalannak látták a találatot, mivel Rusinát akadályozták a munkája végzése közben, de a játékvezető nem hezitált, így a hazaiak felzárkóztak. De nem tartott sokáig a vigadalom, mivel Rusina kirúgására a mezőny legjobbja, Goran Antunovič csapott le, és remek szólója után újra rezdült a hazai háló.

1:3-as részeredménnyel fordultak a csapatok. A második félidőben mindent egy lapra tettek fel a hazaiak, s igyekezetüket siker koronázta. 2:3-ra zárkóztak, de több nem tellett a tudományukból. A kegyelemdöfést Nagy József vitte be, aki szögletből csavart a hazaiak szentélyébe, és ezzel beállította a 2:4-es végeredményt, amely teljesen igazságosnak mondható. A komáromi Violák megszerezték idei első győzelmüket, Radványi Miklós irányításával.

A KFC összeállítása:

Rusina Peter – Musil Peter, Mészáros Ádám, Nagy József, Lelkes Mátyás, Szórád Csaba, Podlucký Michal, Wilson Eugen Speck, Uzola István, Cyril Maron, Antunovič Goran

Cserék: Nagy Jenő, Kökényesi Attila, Gonzáles József

Tótmegyer-KFC 2:4 (1:3) g. Uzola, Mészáros, Antunovič, Nagy József

A komáromi csapat jelenleg a táblázat negyedik helyén tanyázik. Szombaton, 15 órakor hazai pályán Vágújfalu(Nová Ves nad Váhom) csapatát látják vendégül, akik a középmezőnyben leledzenek és a tizedik pozíciót foglalják el.