Sport 2015. 03. 24.

AZ FK Actív vezeti a járási első osztály bajnokságát

Idén továbbra is nyeretlen a KFC, a megyeri csapat pedig ismét gólképtelen volt. A gútaiak szép sorozata is a végéhez ért, hiszen számtalan gólhelyzetet puskáztak el, így a foci íratlan szabályai alapján elszenvedték első tavaszi vereségüket.

Harmadik liga

Púchov – KFC 1:1 (1:1) – Čurgali – Az elején a csapatok csupán ismerkedtek egymással, említésre méltó nem történt. A KFC az eltiltások miatt két középhátvédjét is nélkülözni volt kénytelen, de a felforgatott csapat nem muzsikált rosszul. Mégis, egy előre vágott labda után a hazai csapat volt eredményes, de ezután a vendégek vették át az irányítást, és több helyzetükből egyet sikerült is berúgniuk. A második félidőben hasonlóan alakult a játék képe, leszámítva, hogy a komáromiak fiatal játékosát 5 méterre a vendégkaputól elkaszálták, de a játékvezető sípja néma maradt. A hazaiaknak már nem volt komolyabb helyzetük, így az eredménynek ők örülhettek jobban.

Neded – Nagymegyer 0:0 (0:0) – Kiegyenlített mérkőzésen egy igazságosnak mondható döntetlen született. Helyzetek ugyan csak a megyeriek előtt adódtak, de ahogy Tarcsi Imre nyilatkozta, ezeket be kell rúgni, ellenkező esetben teljesen megérdemelt a hazaiak pontszerzése.

Negyedik liga

Nitra jun. – Gúta 1:0 (0:0) – Az első félidőben a gútai csapat három tiszta ziccert dolgozott ki, de egyiket sem sikerült gólra váltani. A második félidőben tovább folytatódott a vendégek fölénye, de a helyzetekből ezúttal sem lett gól. A nyitraiak előtt a hetvenedik perc környékén akadt az első lehetőség, és egy távoli próbálkozásnak köszönhetően bődületesen nagy gólt lőttek. A – mondhatni – 100%-os helyzetkihasználásnak köszönhetően végül otthon maradtak a pontok.

Ötödik liga

Zsitvabesenyő – Szentpéter 2:1 (1:0) – R. Miškovič, T. Varga, ill. M. Urbánek – A hazaiak az első félidőben találtak egy gólt, majd fordulás után a széllel játszó szentpéterieknek összejött az egyenlítés. Ezek után a vendégek tovább nyomtak, de egy hiba következtében ismét a hazaiak javára billent a mérleg nyelve. A helyzetek ellenére a péteriek már nem tudták egyenlíteni, pedig ebből a találkozóból sokkal többet lehetett volna kihozni.

Perbete – Marcelháza 3:0 (0:0) – M. Lakatos 3x – Az első félidőben mezőnyjáték zajlott, a kapuk nem forogtak veszélyben. A második játékrészben Lakatos Miklós percei következtek, aki 10 perc leforgása alatt háromszor rezgette meg a marcelháziak hálóját. A továbbiakban a vendégek próbáltak valamit kezdeni az eredménnyel, de a kontrákra játszó hazaiak győzelmüket már nem engedték ki a kezükböl.

Dolný Ohaj – Ógyalla 1:1 (0:1) – M. Turan (öngól) – A sörgyáriak az első húsz percben jobbak voltak és egy öngóllal meg is szerezték a vezetést. A továbbiakban azonban már a hazaiaké volt a főszerep, ráadásul az ógyallaiak az utolsó húsz percben ismét emberhátrányban voltak kénytelenek játszani. A gyenge színvonalú mérkőzésen a vendégek hálóőrének köszönhetően végül osztoztak a pontok.

Ímely – Ekel 2:0 (1:0) – J. Lovász, R. Gál – Idegesen kezdtek a hazaiak, végre meg szerették volna szerezni első tavaszi győzelmüket. A listavezető 1:0 után már a szokásos játékát produkálta, és mivel a vendégek ekkor kénytelen voltak kitámadni, jó színvonalú meccset láthattak a szurkolók. A                   második hazai találat végleg eldöntötte a mérkőzés sorsát.

Nagykér – Naszvad 2:1 (0:1) – P. Malý 2, ill. R. Valko – Jól kezdtek a vendégek, de a vezető találatuk után valahogy leállt a gépezet, amit a lelkesen küzdő kériek ki is használtak, és két fejesgóllal, megfordították a találkozó végkimenetelét. A naszvadiak ugyan rúgtak egy kapufát, de ez kevés volt az üdvösséghez.

Járási első osztály

Hetény – Nagykeszi 4:0 (2:0) – Csintalan 2x, Csóka (11m), Hencz – A hazai csapat tulajdonképpen az egész mérkőzésen egykapuzott, a vendégek a kontrákban bíztak, és abban, hogy minél kevesebb kapott góllal megússzák az összecsapást. A végeredmény inkább számukra volt hízelgő.

Bátorkeszi – Pat 1:1 (0:0) – Šátek, ill. Kosztolányi – A hazai csapat az első tíz percben eldönthette volna a mérkőzést, de az ordító helyzetek kimaradtak. A folytatásban is a kesziek diktálták az iramot, de gól nem esett. Fordulás után aztán sikerült feltörni a vendégek védelmét, de 5 perccel a vége előtt egy távoli lövéssel egyenlítettek a patiak, így elégedetten, egy ponttal a birtokukban távoztak.

Dulovce – Búcs 1:1 (1:1) – Bódiš – A megjelent közönség egy nagyon jó, fordulatos mérkőzésnek lehetett szemtanúja. A búcsiak nyílt sisakkal vették fel a versenyt a vendéglátókkal, melynek eredményeképpen mindkét oldalon bőven akadt helyzet. Először a hazaiak szereztek vezetést, majd pár perccel később a vendégek kiegyenlítettek. A második félidő 75. percében az újgyallai csapat büntetőhöz jutott, de az egész meccsen extázisban védő búcsi kapus ezt is hárította, így pontosztozkodás lett a vége.

Csallóközaranyos – Lakszakállas 5:0 (2:0) – Lelkes (3x), Susík, Olajos – A vendégek fél órán keresztül állták a sarat, de aztán kifakadt a hazai gólzsák, és innentől kezdve nem volt megállás. Az utolsó 10 percben próbált szépíteni a laki gárda, de 4:0-nál a kapufa hárított, és az ellentámadásból ismét ők kapituláltak. Egyértelmű hazai győzelem született.

Izsa – Keszegfalva 1:1 (1:0) – Rovács, ill. Szüllő – Az egész mérkőzés folyamán a lelkesebben játszó vendégcsapat akarata teljesült a pályán, Keszegfalva így teljesen megérdemelten vitte el a pontot Izsáról.

FK Actív – Gúta „B” 6:0 (3:0) – Bagin (4x), Nagy J., Kršťeňanský – A hazaiak már a második percben gólt szereztek, de ez túlságosan is megnyugtatta őket, hiszen a vendégeknek két hatalmas helyzetük is volt, de nem éltek a lehetőségekkel. Rosszul tették, hiszen innentől kezdve a félidőig még kétszer kapituláltak. A második félidő már a hazaiak akarata szerint alakult, több helyzetet dolgoztak ki, és még három góllal megterhelték a gútai fakó hálóját. A komáromi csapat győzelme megérdemelt volt, még ha a játék képe alapján a hat gólos különbség túlzottnak is mondható.

Járási másodosztály

Selye Egyetem – Megyercs 1:1 (1:1) – Tóth Krisztián, ill. Paluska

Šrobárova – Bogya/Gellér 2:0 (2:0) – Ronto, Ortuta

Bogyarét – Martos 1:2 (1:1) – Vendégh, ill. Rácz (2x)

Dunaradvány – Ifjúságfalva 4:3 (2:2) – Kovács, Szemenyei, Vörös, Zajos, ill. Balogh, Bujko, Bagita

Örsújfalu – Nagysziget 5:1 (2:0) – Boros T., Döme, Hulman, Nikker, Tóth V., ill. Tóth.

Tany – Vágfüzes/Kava 1:2 (0:2) – Koton, ill. Jancsó, Tokár

Csicsó – Bajcs 3:0 (1:0)